Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


O postihu Ohne Sorge se rozhodne ve středu

2 2003
Bratislava - Bratislavské Turf Direktorium ve středu uzavře případ pozitivního dopingového nálezu klisny Ohne Sorge po vítězství ve Slovenském derby. Poté, co se trenér Filip Neuberg i majitel klisny Karel Koubek zúčastnili v Kolíně nad Rýnem testu vzorku B, byla přítomnost zakázaných látek potvrzena i u kontrolního odběru.

Ve středu od deseti hodin bude případ projednán v Bratislavě za přítomnosti českého trenéra. "Dnes nelze odhadovat, zda a jaký postih si trenér Neuberg odnese. Jsme si samozřejmě vědomi toho, že se jedná už o jeho druhý případ na Slovensku," řekl ředitel bratislavského závodiště Marián Šurda.

"Za deset let odběrů na Slovensku jsou to přitom jediné problematické případy," dodal.

Neuberg se domnívá, že dopingové látky byly podány jeho koni přímo v Bratislavě, pro toto tvrzení mu však zatím chybějí dostatečné důkazy. Proti rozhodnutí Turf Direktoria se lze odvolat k Hlavní dostihové komisi Slovenské republiky, která je v případech dostihových sporů konečnou instancí.

Klisna Ohne Sorge letos vyhrála České i Slovenské derby; po Českém derby byla rovněž testována na doping a v jejích vzorcích tehdy žádná nepovolená látka nalezena nebyla. Testy vzorků z České i Slovenské republiky provádí tatáž laboratoř v Kolíně nad Rýnem.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze