Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


První basketbalové derby patřilo Hradci, Trutnov se však držel

Trutnovské basketbalistky na domácím přípravném turnaji. | foto: Vilém Fischl

9 2016
První derby basketbalistek Trutnova a Hradce Králové od série o bronzové ligové medaile, ovládl Hradec. Stalo se tak na turnaji O pohár města Trutnova, první herní prověrce obou rivalských družstev před startem nového ligového ročníku, který začne na konci září. Trutnov, který byl na jaře v sérii o bronz úspěšnější, tentokrát prohrál 71:83.

Pro vítězný Hradec tato výhra znamená, že si v pátek v Trutnově zahraje ve finále, na domácí Lokomotivu zbyl duel o bronz.

Obě družstva totiž předtím v zápase ve své skupině porazily německé Halle a poslaly ho do utkání o 5. místo. Trutnov vyzve Nymburk, Hradec si zahraje s německým mistrem z Wasserburgu.

Jak Hradec, tak Trutnov na turnaji představily všechny posily. Za Hradec nastoupily Lenka Pazderová a Andrea Ovsíková, které přišly právě z Trutnova, a také Kristýna Minarovičová ze Slovanky.

V domácím týmu, jenž se přes léto výrazně omladil, už hrály Hindráková (návrat z Německa) a Američanka Boumanová.

Basketbalový turnaj o víkendu pořádá také hradecký Sokol, jeho účastnicemi budou vedle domácích polská Wroclav a Handicap Brno (dřívější Žabiny).

O pohár města Trutnova - skupiny

Loko Trutnov - Halle 78:75 (nejvíce bodů Trutnova: Hindráková 19, Boumanová 12, Kozumplíková a Prokešová 11, Vacková a Rylichová 9)
Sokol Hradec Králové - Halle 88:71 (nejvíce bodů Hradce: Hrušková 18, Minarovičová 15, Ovsíková 10)
Loko Trutnov - Sokol Hradec 71:83 (nejvíce bodů: Rylichová 17, Hindráková 15, Vacková 13 - Minarovičová 18, T. Kuthanová a Effangová 17)

Wasseburg - Pinkk Pécs 74:56
Nymburk - Pinkk Pécs 66:57
(nejvíce bodů Nymburka: Huňková 18, Mircová 15, Křížová 10)
Wasserburg - Nymburk 86:82Najdete na iDNES.czmobilní verze