Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

O koruny krále a královny plážového volejbalu se bojuje popáté, opět v Praze

Robert Kufa (vlevo) a Michal Bíza | foto: FIVB

10 2010
V neděli 11. července pozná český plážový volejbal svého krále a královnu. Jejich "poddaní" se ale při korunovaci nemusejí tvářit smutně. Protože turnaj King & Queen of the Beach je především zábavou pro diváky i aktéry samotné.

Do areálu Gutovka v Praze-Strašnicích se elita z českého písku sjede už podruhé. Loni tady uspěli David Kufa a Tereza Petrová. A oba mají šanci své panování prodloužit.

Vyzve je sedmička mužů a stejný počet žen. Pozvánky putovaly podle aktuálního českého žebříčku.

A princip turnaje, jak ho už před lety vymysleli volejbalisté z kalifornských pláží? Do zápasů ve čtyřčlenných skupinách nastupují smíšené páry, partneři se ale po každém utkání střídají. Muž a žena s nejlepší bilancí pak utvoří tým pro finále.

Nevítězí tedy sehranost, ale přizpůsobivost.

vládci let minulých

2005- Michal Bíza, Tereza Tobiášová

2006 - Petr Beneš, Vendula Haragová

2007 - turnaj se neuskutečnil,

2008 - Petr Beneš, Kristýna Kolocová

2009 – David Kufa, Tereza Petrová

Tu už dvakrát během čtyř ročníků prokázal Petr Beneš, úřadující česká jednička. "Cílem je dobře a s chutí si zahrát," potvrzuje i on, že tenhle turnaj vznikl pro radost.

A cítí se být favoritem? "Šance na třetí vítězství je samozřejmě lákavá, ale konkurence se letos opět sejde velká a z vítězství se tak může radovat kdokoliv," soudí Beneš.

Z výhody domácího prostředí mohou těžit další zástupci Bison Beach Volleyball Clubu - obhájce David Kufa, jeho bratr Robert či Michal Bíza.

"Na Gutovce máme sice výborné tréninkové zázemí, ale o tom, kdo bude nakonec nejlepší, domácí prostředí určitě rozhodovat nebude," tvrdí ale Bíza.

To v ženské kategorii se absolutní elita letos neutká. Z rodinných či zdravotních důvodů se turnaje nemohou zúčastnit Hana Klapalová, Tereza Tobiášová nebo Soňa Nováková.

I tak ale nebude o pohledný volejbal nouze. Chybět by neměla například Kristýna Kolocová, královna pro rok 2008. "Jsme prakticky permanentně na cestách, turnaj proto vnímám jako možnost užít si sport v trochu odlehčené atmosféře. Nic to však nemění na tom, že jde o prestižní akci na které bych si moc ráda zopakovala předloňský úspěch," říká před turnajem.

Hrát se začíná v 10 hodin, finálové zápasy jsou na programu kolem 15 hodiny.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze