Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


O´Hair odehrál většinu úspěšné sezony se zlomeninou, aniž by o ní věděl

Sean O´Hair vstoupil do letošní sezony dobře. V Kapalui skončil čtvrtý. | foto: AP

13 2010
Sean O´Hair i přes únavovou zlomeninu kůstky v zápěstí skončil loni ve finančním žebříčku PGA Tour šestý a poskočil na patnácté místo světového žebříčku.

Sean O´Hair se nedávno dozvěděl zajímavou věc. Většinu loňské sezony odehrál s únavovou zlomeninou kůstky v levém předloktí.

"Nevěděl jsem, že je to zlomené. Myslel jsem, že to je revma," řekl pro server Golf World po druhém kole SBS Championship. "Víte, stárnu," zavtipkoval devětadvacetiletý Američan.

"Cucal jsem Aleve (prášky proti bolesti) jako bonbóny," dodal s tím, že před každým kolem si vzal nejméně tři pilulky.

Sean O´Hair, SBS Championship

O´Hair si zlomeninu přivodil pravděpodobně koncem května při přípravě na Colonial, nedlouho poté, co vyhrál Quail Hollow Championship. Se zlomeninou pak odehrál šestnáct z šestadvaceti turnajů.

A rozhodně se nejednalo o nepovedenou sezonu. Sice během zranění O´Hair nedokázal vyhrát turnaj (pokud se nebere v potaz vítězství USA v Presidents Cupu), ale ve finančním žebříčku PGA Tour skončil na šestém místě, když si na prémiích vydělal 4,3 milionu dolarů. I díky tomu se posunul na patnáctou příčku světového žebříčku.

"Jsem opravdovej tvrďák"

Otec tří dětí přišel na zlomeninu až v prosinci, kdy po Chevron World Challenge zamířil na rentgenové vyšetření. Ihned si naordinoval pauzu, bag s holemi dal na tři týdny do kouta a ve svém domě u Philadeplhie se vášnivý nimrod věnoval svému koníčku - lovectví.

Na úvodním turnaji na Havaji skončil čtvrtý, přestože se na SBS Championship takřka vůbec nepřipravoval. Jsem překvapený z toho, jak dobře jsem hrál, řekl O´Hair. "Jsem prostě opravdovej tvrďák," řekl se smíchem. "Ale abych řekl pravdu, tak to ještě pořád trochu bolí. Chce to ještě odpočívat a bude to v pořádku," dodal.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze