Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


O českých hřištích zajímavě, nově a často - to bude rok 2010 na golf.idnes.cz

Golf Zbraslav. | foto: Martin Kabát

24 2010
Souběžně s rozjezdem sezony na českých golfových hřištích zahajuje magazín golf.idnes.cz jejich masivnější prezentaci ve svém obsahu. V tomto roce se čtenáři seznámí s nově otevíranými, nebo budovanými areály. Podívají se tam, kde se něco změnilo či změní. A dostanou možnost srovnat vlastní zkušenosti s poznatky autorů článků.

Tok informací bude soustředěný a tématicky rozmanitý. Spousta resortů a klubů je natolik specifická, že si zaslouží prezentaci jen pro tyto své zvláštnosti. Jiné mají slavnou historii, další ji chtějí psát.

Ve volném cyklu přinese tento web výběr doporučení, jak si na jednotlivých hřištích počínat při hře. Upozorníme na některé jamky a o tom, na co se připravit, pohovoří znalci prostředí z řad profesionálních trenérů a hráčů.

Určitě se naskytne příležitost podívat se na jídelní lístek vyhlášených restaurací v klubovnách. Občas projdou hřiště zajímavé osobnosti, nebo krásné dívky a podělí se se svými dojmy a názory.

Zbraslav otevře po Aprílu a plánuje druhou osmnáctku

Dnešní den věnuje golf.idnes.cz Zbraslavi. Hřiště na pražském předměstí čeká první plnohodnotná sezona. Začne v pátek 2. dubna otevřením celé osmnáctky. Driving range i malý osmijamkový pitch & putt jsou k dispozici od minulého víkendu.

Loni se otevření zpozdilo vinou počasí. Prezident klubu Vladimír Motlík říká, že na podzim si hřiště sedlo. "Už je to v pořádku, letos žádný problém nebude. Plánujeme ještě dodělat cestičky," usmívá se.

Golf Zbraslav.

Pak přece jen připustí, že loňské příliš velké množství vody vystřídal letošní příliš silný mráz, takže se některé věci ještě budou ladit. "Hřiště si na nás musí zvyknout," doplnil s optimismem.

Loni si Zbraslav přijela vyzkoušet spousta lidí ze zvědavosti. Ve druhé sezoně občas takový zájem opadává. Tady ale dál sázejí na silný provoz. "Jsme primárně hřiště pro lidi, kteří si zaplatí green fee. Jsme v Praze a chceme, aby ho používali Pražané, nemusí být našimi členy," potvrdil klubový prezident, jenž věří, že hřiště objeví i zahraniční turisté.

Heslem pro novou sezonu je podle Motlíka "Čím víc, tím líp." Roste i členská základna, ač toto číslo není rozhodující: "Je to dlouhodobý cíl, plánujeme, že budeme mít 600 členů na každé hřiště, tedy celkem 1200."

A jaký je stav příprav druhé osmnáctky? "Ekologický audit máme hotový, pracujeme na stavebním povolení. Chceme začít stavět ještě letos," navnadil šéf Prague City Golf Clubu hráče do budoucna.Témata: Hřiště
Najdete na iDNES.czmobilní verze