Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nymburk přivítá po dvou letech nejlepší světové nohejbalisty

ilustrační foto | foto: MAFRA

3 2010
Fotbalové osobnosti, tanečnice, ale v první řadě především nejlepší nohejbalisté světa. To nabízí dvoudenní turnaj v Nymburce.

Před dvěma lety skandovala vyprodaná nymburská hala novým světovým šampionům v nohejbale. Pořádala totiž mistrovství světa. Akce podobných rozměrů se chystá i nyní, i když nepůjde o světové medaile, ale pouze o prestiž.

Mezinárodní turnaj, který bude doprovázet bohatý zábavný program a také se na něm představí fotbaloví internacionálové včetně Ivana Haška, začne v Nymburce už dnes. Finálový program vyvrcholí v sobotu.

"Nerad bych, aby lidi odradilo, že to není mistrovství světa, protože obsazení bude naprosto totožné," vysvětluje Kamil Kleník, ředitel sportovního centra v Nymburce a předseda nohejbalového svazu.

"Skutečně se zde představí to nejlepší, co světový nohejbal nabízí. Nemám tak strach, že by to nebylo dostatečně vyhecované a kvalitní. Nikdo nebude chtít ve světové konkurenci selhat," má jasno Kleník.

Diváci, kterým by nestačila účast nejlepších hráčů nad sítí, mohou počítat i se zábavným programem nebo turnajem žen a mládežnických kategorií. "V pátek se začíná od rána bojovat v základních skupinách. Všechno to vyvrcholí v sobotu. To se budou hrát finálové zápasy juniorů, žen a v neposlední řadě mužů. Jejich finále by mělo být na řadě po 18. hodině. Sobotní finálový program navíc doplní exhibiční duel šesti fotbalový hvězd minulosti.

"Postaví se proti sobě dvě tříčlenná družstva. Na jedné straně Ivan Hašek, Horst Siegl a Jiří Novotný, proti nim trio Ladislav Vízek, Vladimír Šmicer a Miroslav Beránek," láká na kvalitní obsazení Kleník.

Pauzy mezi zápasy oživí tanečníci breakdance a roztleskávačky. "Diváci by neměli dostat šanci, aby se nudili," usmívá se hlavní pořadatel akce. "Chybět samozřejmě nebudou ani stánky s občerstvením a kvalitním pivem," dodává Kleník.

Páteční boje se budou hrát v malé i centrální hale nymburského sportovního centra a vstup na ně bude zdarma. V sobotu se bude soupeřit už pouze v centrální hale, a to od 8.20 hodin. Vstup je 140 korun. Děti mají vstup zdarma, senioři za polovinu.Najdete na iDNES.czmobilní verze