Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Nový život Hingisové: místo tenisu tanec v šatech princezny

Martina Hingisová se svým tanečním partnerem | foto: Profimedia.cz

22 2009
Třicátého září, v den, kdy slavila 29. narozeniny, skončil dvouletý dopingový trest Martině Hingisové za požití kokainu. Médiím se dlouho vyhýbala. Teď bývalá tenistka konečně opět otevřeně promluvila pro francouzský deník L’Equipe. Že brala kokain? To stále rezolutně odmítá.

"Množství, jaké v mém těle nalezli, bylo mnohem menší než u Richarda Gasqueta. Jenže na rozdíl od něj jsem neměla po ruce důvěryhodné zdůvodnění." Francouzský tenista se zbavil trestu poté, co přišel s verzí, že kokain vstřebal při líbání v nočním klubu v Miami.

"Naši experti v USA prokázali, že zjištěné množství kokainu do mého těla mohlo proniknout při čištění zubů kontaminovaným kartáčkem. Nebo kdybych si po placení penězi olízla prst," povídá Hingisová.

"Ale proč bych se měla ospravedlňovat z chyby, kterou jsem neudělala? Podívejte, každému jsem vždy odpovídala otevřeně. Kdybych si kokain vzala, přiznám: O. K., měla jsem ho."

Prožila prý tvrdé dva roky. Podle rozhodnutí federace měla zakázáno hrát turnaje, komentovat tenis, chodit na turnaje jako host. "Nesměla jsem soutěžit ani v jiných sportech, jako je jezdectví. Ani jako amatérka. Bláznivé, ne? Byla jsem kdysi důležitou osobou v tenise, někým, kdo vyhrával tituly. A najednou jako by to vše odvál vítr."

Občas se doma ve švýcarském Hurdenu ráno probouzela a přemýšlela, co vlastně bude celý den dělat.

"To bylo k zlosti. Ale pak jsem si říkala: Jsou v životě i horší věci. Vyhrála jsem během kariéry hodně peněz (jen na prémiích 20 milionů dolarů). Když teď jedu na koni mezi Curyšským jezerem a horami, připadám si jako v ráji. Tam jsem spokojená."

Zkusila štěstí i v britské podobě soutěže StarDance, pořádané stanicí BBC. "V šatech princezny i v sexy úboru pro latinské tance byla nádherná," psal list Blick. Už ve 2. kole však s partnerem Cutlerem vypadli. Porota jí vyčítala, že je moc ztuhlá, málo sebevědomá a málo hraje.

Druhý tenisový comeback Hingisová vylučuje. "Ne, ne!" Ani návraty Clijstersové a Heninové ji nezlomí. "Byla jsem dlouhých 12 let na túře. K návratu nestačí jen tenisové umění, potřebujete i správný stav mysli, musíte mít cíl a být připraveni na oběti. Já už takový cíl nemám.

Na túře to nebyl pořádný život." Tenis nyní hraje maximálně dvakrát týdně. S přítelem, advokátem Andreasem Bierim, nebo s mladými hráči v matčině akademii. "Ale jindy třeba tři týdny nesáhnu na raketu." Radši se stará o své 4 koně.

"Co se stalo, stalo se. Trest za kokain bude částí mého života, se kterou se pokusím vyrovnat. Život je tak krátký. Chci si ho užít co nejvíc."

PODÍVEJTE SE, JAK HINGISOVÁ TANČILA

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze