Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Nový v Německu mohutně finišoval a má další umístění v top 10

Hazlov, Bohemia Franzensbad Classic, Marek Nový. | foto: Martin Kabát

26 2009
Svým čtvrtým umístěním v top 10 se Marek Nový posunul na 19. místo průběžného pořadí EPD Tour. V době, kdy do konce série zbývají jen dva turnaje, už český profesionál sice nemá naději být mezi pěti nejlepšími a získat kartu pro Challenge Tour 2010, ale v prvním roce své profesionální kariéry míří i tak za velkým dílčím úspěchem.

Na Haus Bey Classic mohl být ještě výš, nebýt prvního kola, v němž zahrál pět ran nad par a figuroval až na děleném čtyřicátém místě. V absolutní konkurenci všech uchazečů o přední pozice konečného pořadí tour se však přece jen prosadil. V úterý zahrál even par a dnes srazil své skóre na mínus čtyři. Zvládl zejména finiš, v závěrečných sedmi jamkách hrál čtyři birdie. Výsledek 66 ran je druhý nejlepší z celého startovního pole za všechny tři turnajové dny.

Čtyřiadvacetiletý český Golfista roku 2008 nastřádal na EPD Tour zatím 8029,91 eura do Order of Merit a v německém Nettetal-Hinsbecku za sebou nechal například i vedoucího muže průběžného pořadí, Steena Ottosena z Dánska. Zvítězil domácí golfista Stephan Gross s bilancí -3. Pod par se dostali pouze čtyři účastníci.

Nový je jediným Čechem, jenž prošel prvním kolem kvalifikační školy o účast v European Tour. Letos se do maratónu kvalifikačních zápasů chystá znovu. Zatímco jiní krajané, kteří také zasáhli do EPD Tour, soustředí své snažení právě sem, hráč z Darovanského Dvora preferuje turnajovou praxi na EPD Tour.

Ta za dva týdny pokračuje Cenou Hardenbergu v Northeimu u Göttingenu, mezitím budou čeští diváci Nového moci vidět pravděpodobně o tomto víkendu na turnaji Czech PGA Tour ve Mnichu.

marek nový na epd tour 2009

turnaj                                         umístění          výdělek

Sempachersee Classic              8. (D)              940,33
Gut Winterbrock Classic            NC                     0,00
Baden Württemberg Open        30. (D)             318,28
Augsburg Classic                      9. (D)               974,40
Bohemia Franzensbad Classic  2. (D)             2204,00
Land Fleesensee Classic          18. (D)             458,20
Heidelberg Lobenfeld Classic    31. (D)             267,77
Golf Valley Munich Classic         11. (D)             778,94
Bad Waldsee Classic                 11.                   838,10
Haus Bey Classic                       7. (D)             1249,90

D = dělené umístění, NC = neprošel cutem 

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze