Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nový Tiger Woods PGA Tour. EA Sports vsadila na Ryder Cup a mladé hráče

Poprvé se na obalu hry kromě Tigera Woodse i někdo jiný - Rory McIlroy | foto: www.easports.com

10 2010
Třísetmetrové odpaly na nejslavnějších hřištích? Když ne v reálu, tak aspoň ve hře.

Jako každý rok vychází nejúspěšnější golfový titul a i letos nese jméno Tigera Woodse, i když se spekulovalo, zda po sexuálním skandálu společnost EA Sports název hry Tiger Woods PGA Tour nezmění.

Neudělala tak, což ale neznamená, že se jeho sexuální skandál hry nedotkl. Zatímco předchozí ročníky byly de facto jen o tom jednou porazit Tigera Woodse, letošní díl je silně spjat s říjnovým Ryder Cupem, prestižním kláním Evropy a USA.

Proč EA Sports nechala Woodse v názvu? Podle marketingového ředitele firmy Woodsův sexuální skandál výrazně neovlivní prodejnost hry, jelikož zákazníky jsou převážně mladí lidé a ti nemají na věc tak přísný pohled jako starší.

Na mladé je zacíleno i v reklamě. Poprvé se na obalu hry objevuje vedle Tigera Woodse i jiný hráč. A je jím vycházející jednadvacetiletá hvězda a oblíbenec právě mezi mladými diváky Rory McIlroy ze Severního Irska.

I v reklamním spotu se objevují další hráči populální zejména u mladších ročníků - extravagantně oblékaný Ian Poulter a vycházející americká marketingová hvězda Rickie Fowler, jehož úbory i hra také budí pozornost. I Edoardo Molinari patří mezi mladé talentované hráče.

Zatímco v předchozích letech byly i reklamní spoty jen o dominanci Tigera Woodse, nyní světová jednička v klipu působí týmovým dojmem.

Majitelé počítačů však mají smůlu. "PCčkáři" se musí spokojit s ročníkem 08 nebo hrát přímo v internetovém prohlížeči Tiger Woods PGA Tour Online. (St. Andrews či Torrey Pines si můžete zahrát i v kanceláři - čtěte zde)

Ročník 11 totiž vychází pouze na herních konzolích PlayStation 3, Wii, Xbox 360 a hru bude prý možné hrát i na iPhonu.

Možnosti týmové hry v letošním ročníku (hráč má možnost vžít se do role Colina Montgomerieho nebo Coreyho Pavina a vybrat si celý dvanáctičlenný rydercupový tým) přiblíží série videí s názvem "Team Sport Meets Golf" (Týmový sport a golf si podávají ruce). Vystupují v nich již zmíněné golfové hvězdy, které odpalují rány v netradičních prostředích týmových sportů, jako jsou basketbal, lední hokej, fotbal a curling. Videa lze najít na YouTube nebo na stránce hry na Facebooku.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze