Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nový systém ligy ploché dráze jenom prospěje, pochvaluje si Lukáš Dryml

2 2010
Na pardubický ovál v 18 hodin zavítá další duel extraligového podniku. Druhý domácí a celkově třetí závod čeká na motocyklisty Zlaté přilby. V polovině dubna zvítězily Pardubice na půdě Olympu o čtyři body, když předpokládaný triumf vybojovaly až v samotném závěru střetnutí.

Na domácí půdě si Pardubičtí po dramatickém průběhu poradili s Plzní rozdílem jediného bodu. "Vypjaté závody mi vyloženě sedí. Myslím si, že přesně takové by měly být. Jezdec ze sebe pod tlakem dostane to nejlepší a na své si přijdou samozřejmě i diváci," řekl o prvních dvou závodech Lukáš Dryml.

Jak se zpětně ohlížíte za pražským duelem?
O vítězi se rozhodlo až v poslední rozjížďce. V té době nelétala letadla, což pro mne byla velká komplikace. Dá se říct, že místo vzduchem jsem letěl po silnici, abych to stihl do Prahy. V nich jsem si udržel tempo ze silnice, závod se mi vyloženě povedl.

Druhé kolo v Pardubicích už vám ale tolik nesedlo.
Doma mě zradilo počasí. Před závody jsem trénoval na tvrdé "betonové" trati. Měl jsem na ni nastavený i motocykl. Hustý déšť ale proměnil závod v loterii. Nešlo ani tak o jezdecké umění jako spíš o to, kdo se udrží na motorce a dostane se dřív k vnitřnímu okraji dráhy.

Letos se extraliga jezdí novým systémem, obvyklém ve státech, kde je plochá dráha na nejvyšší světové úrovni.
Já jsem rád, že se extraliga u nás připojila k tomuto systému. Je to atraktivnější pro diváka. Ale i tým získává určitou výhodu, když jede v domácím prostředí minimálně čtyřikrát.

Ke třetímu měření sil přijede tým Slaného, který z jezdců si myslíte, že vám bude nejvíce zatápět?
Nerad rozlišuju na silnější a slabší jezdce. Pak bychom ho mohli podcenit a nakonec nám právě on vypálí rybník. Ale Slaný má velmi dobrého juniora Vaculíka. Nebezpečný bude Robert Kosciecha. Ten válí v polské lize a pardubické prostředí zná rovněž velmi dobře.

V posledních dnech hodně prší, sedí vám měkčí tratě?
Vlhčí terén mi nevadí, ovšem když na něj mám nastavenou motorku. Na drápavějším terénu se dá dobře závodit, můžete se vrátit do závodu i po nepovedeném startu.

Na jaký závod letošní sezony se budete snažit vyladit formu?
Každý závod je pro mě důležitý. Chtěl bych moc uspět v kvalifikačních závodech i samotné Grand Prix. Tradičním vrcholem je pro mě říjnová Zlatá přilba, hlavně z hlediska prestiže. Nejede se o důležité body, ale doma před svými diváky chci zajet vždy co nejlépe. Je to pro mě odlišný závod než všechny ostatní.

lukáš Dryml

Jezdec stáje Automotoklub Zlatá přilba Pardubice se narodil 16. dubna 1981 v Pardubicích. V roce 2000 si na krk pověsil zlatou medaili pro mistra Evropy do devatenácti let, o dva roky později triumfoval na světovém šampionátu do 21 let.

V seniorské kategorii vybojoval dva nejcennější kovy v závodě dvojic spolu se svým bratrem Alešem v letech 2004 a 2007. Je trojnásobným individuálním mistrem republiky.

Ve své kariéře působil v profesionálních týmech v Polsku (Rybnik, Świętochłowice, Gorzów, Leszno, Tarnów, Częstochowa, Ostrów), Švédsku (Ornarna, Vetlanda, Vargarna, Dackarna Malilla) a Anglii (Oxford Cheetahs, Peterborough Panthers).Najdete na iDNES.czmobilní verze