Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Nový ročník Českého poháru v plážovém volejbalu začíná ve Zlíně

Plážový volejbal | foto: Reuters

11 2010
Nejen provozovatelé koupališť mají radost ze současného tropického počasí. Nadšený je z něj také plážový volejbalista Petr Chromý, který se stará o tři kurty v areálu Zelené.

O víkendu na nich uspořádá úvodní turnaj Českého poháru mužů. Zaplněné koupaliště přitom znamená, že se bude hrát v solidní divácké kulise.

"Z počasí máme radost, je to super," netají se Chromý. "Celý květen bylo škaredě, nedalo se hrát. O to víc se všichni těší, že si pořádně zahrají."

Český pohár je druhou nejvyšší domácí soutěží po Samsung Cupu. Obsahuje pět turnajů, ve Zlíně se začíná. Dalšími destinacemi jsou Uherské Hradiště (17. července), Brno, Kutná Hora a Pňov.

"Na těchto turnajích bývá slušná konkurence," připomněl Chromý, který letos turnaj pořádá jen díky tomu, že v areálu vybudoval třetí kurt. "Loni jsme hráli na výjimku na dvou kurtech, letos to jinak nešlo. Ale tři kurty jsou lepší, program víc odsýpá."

Jedničkou ve Zlíně bude pár Jan Čáp, Michal Růčka, ovšem pravidelně spolu nehrávají. Pro Růčku to bude příprava na prestižní turnaj Světové série, který se příští týden uskuteční v Praze. "Kvůli tomu k nám nepřijede žádný další reprezentant. Všichni se chystají na světovku," objasnil Chromý.

Na prvenství myslí také dvojice bývalých opor zlínské Fatry Igor Stejskal s Miroslavem Svobodou, kteří jsou nasazenou dvojkou. Ze současného šestkového kádru se představí pouze blokař Michal Čechmánek, jenž bude hrát s Chromým.

Sobotní i nedělní program začíná v 9 hodin, finále se bude hrát v neděli po 13. hodině.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze