Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nový profesionál na kole: Lukáš Bauer

Lukáš Bauer | foto: Volvo Auto Hase

24 2010
"Představujeme vám nového, neznámého cyklistu," uvedl jej moderátor Robert Bakalář. Jedním dechem však musel dodat: "A skvělého lyžaře." Lukáš Bauer, stejně jako další olympijský medailista Martin Jakš, byli včera oficiálně představeni coby nováčci v profesionálním cyklistickém týmu Volvo Auto Hase, specializujícím se na maratony na horských kolech.

"Takže teď budu profesionálem jak v zimě, tak v části léta," povídal Bauer. Jeho týmovým kolegou se rázem stal i Jan Hruška, tedy muž, který před 10 lety šlapal na Giru d’Italia v trikotu lídra a nyní završuje kariéru na horských kolech. A také Ondřej Fojtík, šampion nejtěžšího bikového klání, australské Crocodile Trophy. Bauer v žádném případě nebude na závodním speciálu nováčkem.

"V mládí jsem se rozhodoval, zda se budu naplno věnovat lyžím, nebo horským kolům," vzpomíná. Později se pravidelně zúčastňoval bikových maratonů, před 4 lety dokonce vyhrál Krále Šumavy. "Rozdíl je v tom, že teď ty závody pojedu pod hlavičkou a se zázemím profesionálního týmu."

Premiéru si letos odbude 29. května na Králi Šumavy, na 70kilometrové trati. Celkem plánuje 5 až 7 startů včetně Pražských schodů a mistrovství republiky. Tam by měl útočit na Top Ten.

"Chci prohánět specialisty, dýchat jim na záda." I proto vyrazí do Francie na cyklistické soustředění, spolu s někdejším soupeřem z bílé stopy René Sommerfeldtem. "Ale od konce července už zase budu lyžařem na plný úvazek."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze