Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nový objev ruského tenisu

28 2000
M o s k v a - V Rusku vyrůstá nová talentovaná tenistka, kterou mnozí považují za nástupkyni Anny Kurnikovové. Třináctiletá Dinara Safinová, mladší sestra daviscupového reprezentanta Marata Safina, vyhrála nedávno dva prestižní turnaje pro věkovou kategorii do čtrnácti let v anglickém Telfordu a ve francouzském Tarbes a stala se rázem jedničkou evropského žebříčku. Tenistka, která se připravuje pod vedením své matky Rozy Islanovové, je na svůj věk poměrně vysoká (měří 178 centimetrů) a má tvrdý úder (dokáže dát míčku rychlost až 120 km/h).

O dceru výborné hráčky ze sedmdesátých let se začínají přetahovat agenti a manažeři z celého světa. "Dinara je velmi talentovaná mladá tenistka, možná vůbec nejnadanější, jaká se v Rusku narodila," prohlásil nehrající kapitán ruského daviscupového výběru Šamil Tarpiščev, který hrával s Islanovovou smíšenou čtyřhru.

"Jedno je jisté - dokázala mnohem víc, než Marat v jejím věku," dodal. Když se před několika měsíci ptali novináři Dinary, zda by ráda dokázala to, co Kurnikovová, zakroutila nesouhlasně hlavou. "Ne, co bych na ní měla obdivovat? Vždyť ještě nic nevyhrála," vysvětlila.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze