Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Novotný vymění snowboardové prkno za kajak a znovu se vrhne do peřejí

I takovéto situace nabízí extrémní závod čtyřčlenných štafet Adrenalin Cup | foto: www.adrenalincup.cz

9 2009
Vrhne se s kajakem z rampy do vody, potom provede eskymácký obrat a projede brankami pětikilometrovou trasu. Snowboardista Michal Novotný se už potřetí vydá na extrémní závod čtyřčlenných štafet SMS.CZ Adrenalin Cup. Šestadvacetiletý milovník adrenalinových sportů přiznává, že sjíždět řeky ho prostě baví.

V létě skáče padákem, potápí se, leze po skalách surfuje na moři. Ale také velmi rád sjíždí řeky.

Snowboardista Michal NovotnýProto i letos Michal Novotný přijal nabídku zajet si na Adrenalin Cupu. Závod čtyřčlenných štafet se 27. června uskuteční v Ostravici v Beskydech. Kromě jízdy na kajaku čeká zbylé členy štafet šestnáctikilometrový běh do vrchu, paragliding z vrcholu Lysé hory a jízda na horském kole.

"Je to jen pět kilometrů? Já myslel, že tak patnáct," smál se Novotný na tiskové konferenci. "Tak to jsem na tom docela špatně."

Novotný bere kajak jako zpestření přípravy na novou sezonu, jejímž vrcholem budou olympijské hry ve Vancouveru.

"Je to dobrý trénink. Když se tím člověk bavím, může se zničit, co to jde. Ale pravdou je, že jsem letos byl zatím jen dvakrát na kanálu v Troji. Před olympiádou jsem strašně zodpovědný," řekl čtvrtý muž letošního Světového poháru.

Loni se svým týmem skončil ve druhé desítce celkového pořadí. Ocenil, že jízda na kajaku je ve štafetě zařazená až jako poslední.

Paragliding na Adrenalin Cupu

"Je tam množství lidí, pro něž je to hlavní disciplína a to je vidět. Jsem rád, že to není rozhodující část závodu," usmál se. "Předloni mě sice jeden předjel, ale loni ne," pochlubil se účastník olympiády v Turíně. Ještě neví, která jména ho ve štafetě doplní. "To musím ještě s organizátory pořešit."

Adrenalin Cup absolvuje potřetí. A opět v kajaku. Neláká ho vyzkoušet si některou ze zbylých disciplín?

"Někdy si chci zkusit paragliding. Ale při tomhle závodu určitě ne. Možná bych si to mohl pokusit vyběhnout. Ale nevím, zda bych na to fyzicky měl," dodal muž, jenž absolvoval přes 70 seskoků padákem. I letos pojede v týmu fondu sportovců Nadace Terezy Maxové. "Chceme pomoci dětem z dětských domovů," prohlásil.

Jízda na kajaku v průběhu závodu Adrenalin Cup.

Závodu, který je českou obdobou slavného rakouského Dolomitenmanna, se tradičně účastní řada špičkových sportovců. Kromě snowboardisty Novotného se představí nejlepší český biker Jaroslav Kulhavý, jedna z nejlepších běžkyň do vrchu Anna Pichrtová. Na kole pojede i vítěz Crocodille Trophy Ondřej Fojtík, Radim Kořínek či Jan Hruška. Přijede i běžec na lyžích Dušan Kožíšek.

Z Lysé hory se potom spustí i přední čeští paraglidisté Tomáš Brauner a Jan Škrabálek. Toho potom čeká tandemový seskok s dvojnásobným mistrem světa ve skikrosu Tomášem Krausem

Pořadatelé očekávají zhruba padesát týmů.

sms.cz adrenalin cup 2009

Jede se v Ostravici v sobotu 27. června.


Čtyřčlenné týmy si rozdělí čtyři úseky závodu. V první etapě musí běžec zdolat 16 kilometrů s převýšením 1145 metrů na vrchol Lysé hory, kde předá štafetu paraglidistovi.

Následuje 5,5 km letu s převýšením 925 metrů. Jezdce na horském kole potom čeká převýšení 1450 metrů na 32 kilometrech. Závod zakončí kajakář, který odstartuje skokem z rampy, provede eskymácký obrat a na pěti kilometrech projede patnácti brankami.

Novinkou závodu je Radegast beskydský šerpa. Čtyřčlenné týmy budou mít za úkol pomoci speciáln šerpské krosny vynést plný padesádikilogramový sud piva po devítikilometrové trase na vrchol Lysé hory. Každý člen vítězného týmu pak dostane za odměnu soudek svůj.


Autor:


Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze