Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Novotný: Víme, že jde opravdu o hodně

30 2006
Ostrava - Měli být jasnými favority skupiny, jenže ztratili zápasy na Slovensku i v Maďarsku. Čeští volejbalisté tak o postup na mistrovství Evropy musejí bojovat až do posledního utkání. Co to s nimi dělá? "Zatím nic, zatím je čtvrtek (rozhovor vznikl včera), ale každý ví, že jde o hodně," usmál se univerzál Jakub Novotný, který patří k největším oporám.

Čím to je, že mužstvu kvalifikace nevyšla podle představ?
Aspektů je hodně. Někteří hráči přes rok nehráli. Někteří nám chybějí ze všech možných důvodů, které nechci komentovat. A také je to tím, že jsme neměli dost času na přípravu. Trenér se snažil dát do hry nového nahrávače Boulu.

Pak se vrátil k Zapletalovi, jemuž spoluhráči více věří. Cítíte to také tak?
Nejde o to, komu tým věří, ale Zapyho známe někteří tři roky, někteří sedm let, třeba jako já. Přece jen nový nahrávač chce čas, aby se s družstvem sehrál. Nejde to změnit hned, musí se zapracovat pomalu.

A na to nebyl čas...
Na to nebyl vůbec čas. Vlétli jsme do prvního zápasu a hned proti Slovákům, kdy jim vyšlo všechno a nám téměř nic. To se pak utkání těžko otáčí.

Slováci ale budou i nyní pořádně nažhaveni.
Na druhou stranu oni musejí hrát na to, aby uhráli set. Může se stát, že to nezvládnou. Určitě to bude zajímavý zápas.

Oni sice musejí vyhrát jednu sadu, jenže vy tři a přitom žádnou nesmíte ztratit...
Máme to samozřejmě těžší, ale jsme na takové zápasy zvyklí. Bude záležet na tom, jak do utkání vstoupíme. Při současném počítání, kdy je každý míč bod, stačí udělat dvě chyby a je to v čudu.

Jakub Novotný útočí přes blok Srba Boškana.

Autoři:


Nejčtenější

bazar-sport-kola
bazar-sport-kola

Sportovní výbavu levněji? Na našem bazárku ano.

Najdete na iDNES.czmobilní verze