Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Výhodný termín, lepší prémie. Kordovou lákají na golfový turnaj v Plzni

Jessica Kordová na turnaji v Mobile. | foto: AP

21 2014
Pořadateli vysněný termín, který by mohl oslovit špičkové hráčky z Ameriky i Asie. Navrch sponzory navýšené prémie, na které nejlepší světové golfistky uslyší. Pátý ročník Pilsen Golf Masters, turnaje evropské série LET na hřišti Plzeň Dýšina, si dělá velké ambice. A na start chce nalákat i golfové hvězdy Jessicu Kordovou a letošní vítězku US Open Michelle Wieovou.

Účast Američanky Kordové, dcery bývalého druhého tenisty světa Petra Kordy, se pro letošní ročník nepodařilo dojednat. Zástupci promotérské agentury Goram už však intenzivně jednají přímo s manažerskou společností IMG, která hráčku zastupuje.

„Odeslali jsme dotaz ohledně její účasti a čekáme na odpověď,“ prozradil manažer agentury Jan Jenčovský. „Dostali jsme příslib, že přijede, pokud se dohodneme na podmínkách. Hráčky lákáme na to, že pořádáme výroční pátý ročník a že tady chceme mít ty nejlepší.“

Nahrávat by mohl termín pořádání od 7. do 9. srpna 2015, což je jen týden po majoru British Open. „Což nám umožní snadněji získat americké a asijské hráčky, protože budou v Evropě,“ řekl šéf Goramu Robert Klotz. Další motivací bude i zvýšení dotace ze současných 250 tisíc na 275 nebo 300 tisíc eur.

Atraktivitu zvyšuje také organizační kvalita turnaje. „Servis je srovnatelný s majory. Letos jsme byli hodnoceni mezi nejlepšími od hráček i caddie,“ pochlubil se Robert Klotz, šéf promotérské společnosti.

Vedle Kordové a Wieové by pořadatelé rádi znovu přivítali bývalou světovou jedničku Japonku Mijazatovou, počítají také s účastí předních hráček evropského okruhu LET a všech čtyř vítězek předchozích ročníků. Z domácích hráček má jistou účast zatím jediná Češka s kartou na LET Klára Spilková.

Další naděje dostanou šanci získat start na Pilsen Golf Masters na dvou turnajích nižší kategorie LET Access Series - v květnu na brněnské Kaskádě a v červenci na Dýšině. Mezi elitu se z nich dostanou vítězky a vždy tři nejlepší Češky.

.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze