Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Novinářskou laťku vyhrál Dimitrik, Bába skončil třetí

Český výškař Jaroslav Bába skončil na Novinářské laťce třetí. | foto: Volfík renéČTK

11 2010
Novinářskou laťku, mezinárodní exhibiční závod ve skoku do výšky v Praze, vyhrál Rus Dimitrik výkonem 230cm, stejně skočil i druhý Ukrajinec Demjanjuk. Jaroslav Bába skončil třetí za zdolaných 225cm.

Vítěz mezi obchody v nákupním centru na pražském Zličíně marně atakoval rekord mítinku, který zůstal v držení Tomáše Janků.

Jaroslav Bába skončil 225 cm, další postupnou výšku vynechal a na 230 centimetrech se snažil neúspěšně.

Bába přitom v úvodu soutěže vypadal ve velké pohodě, skákal s velkou rezervou a menší zaváhání si vybral až při prvním pokusu na výšce 225 centimetrů, laťka ovšem i s lehkým škrtnutím na stojanech zůstala.

Limit pro postup na halové mistrovství splnil už dříve, a tak na 228 vynechal a zkoušel si zlepšit letošní maximum, ani jeden ze tří poměrně nadějných pokusů se ale neujal.

Tou dobou už zbývali v soutěži jen dva další skokané. Ukrajinec Dimitro Demjanjuk i Rus Alexej Dmitrik 230 centimetrů nakonec zvládli, o tři centimetry kvalitnější rekord Tomáše Janků ale už byl nad jejich síly.

Zásluhou menšího počtu pokusů nakonec zvítězil Dmitrik, který tím navázal i na svůj triumf na nedávné Brněnské laťce. Další z favoritů, Američan Jamie
Nieto, skončil už na 220 centimetrech.

výsledky

Novinářská laťka, mezinárodní exhibiční závod ve skoku do výšky v Praze:
1. Dimitrik (Rus.) 230 cm, 2. Demjanjuk (Ukr.) 230, 3. Bába (ČR) 225, 4. Nieto (USA) 220, 5. Harsányi (Maď.) 220, 6. Bermejo (Šp.) a Šapoval (Ukr.) 220, ...11. Šutera 210, 12. Sommerschuh 210, 13. Sotolin (všichni ČR) 205.


Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze