Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nové soutěže, víc peněz a čtyři karty do Čeladné pro české profesionály

Obhájce loňského vítězství v sérii Czech PGA Tour Petr Nič | foto: PGA Czech - Antonín Krčmář

23 2010
Obhájce titulu Jan Zedníček vyrazí k prvnímu kolu z desátého odpaliště v neděli v 8:50. Prague Open ve Mstěticích, první turnaj nové sezony Czech PGA Tour, má dotaci 400 tisíc korun a vítěz získá 55 tisíc korun.

Ve startovním poli je 95 hráčů, z toho pět žen, sedm amatérů či amatérek a osm cizinců.

Kvalitní zahraniční konkurenci obstarají Američan Mike Newell (loni dělený druhý), švédské duo Henrik Engdahl, Morgan Olofsson, španělští matadoři Joaquín Navarro a Pablo Novo Hojas, ze Slovinska přijedou Andrej Kraljič a Daniel Kraljič, z Nizozemska Xavier Ruiz Fonhof.

prague open presented by MP Shot

Program:

Sobota - pro-am.
Neděle - 1. kolo, postupný start od 7:00 z odpališť č. 1 a 10.
Pondělí - 2. kolo, postupný start v 7:00 z odpališť č. 1 a 10.

Na startu budou loňský vítěz seriálu Petr Nič i nejlepší hráč v Národním Order of merit Marek Nový. Po delší časové odmlce se na turnaji české golfové série představí i Jakub Kučera, který se v poslední době soustředil na turnaje v zahraničí.

Turnaje letošního seriálu jsou souhrnně dotovány částkou, blížící se třem milionům korun. Doplňkem Order of Merit, finančního žebříčku Pilsner Urquell Czech PGA Tour, budou letos další celoroční soutěže.

hřiště Golf and country Clubu mstětice

Par a délka (z bílých odpališť): 72/6 201 m.
1. devítka: 36/3 160.
2. devítka: 36/3 041.
Nejdelší jamka: č. 11 - 5/510.
Nejkratší jamka: č. 16 - 3/103.
Rekord: 66 ran – Petr Nič, 15. 8. 2009, PGA Czech Masters, 1. kolo.

Při každém turnaji budou hlavním rozhodčím vybrány tři jamky (jedna s parem 3, jedna s parem 4 a jedna s parem 5). Rány se na závěr sezony sečtou a vydělí počtem odehraných turnajů (pro zařazení je třeba mít jich nejméně pět). Podle průměru si nejlepší hráči rozdělí vouchery od cestovní kanceláře Fischer.

Ta vypsala i zvláštní dlouhodobou soutěž pro teaching pros. V každém turnaji si prvních patnáct rozdělí mezi sebe 30 tisíc korun. Nasbírané body z každého turnaje se sčítají a nejlepší učitelé získají dovolenkové vouchery.

Do Čeladné Nový plus tři další

Čeští profesionálové budou hrát také o volná místa ve startovním poli Czech Open. Pořadatelé turnaje European Tour v podbeskydské Čeladné uvolnili čtyři pro hráče s českou národností.

Jednu z "divokých karet" má jistou Marek Nový, vítěz loňského Národního Order of merit. Jména zbylých tří budou známa 3. srpna a kritériem bude aktuální pořadí ve finančním žebříčku Pilsner Urquell Czech PGA Tour.

Moravia Silesia Open 2009 - Lukáš Lizánek, trénink.

(Loni si v Čeladné zahrál také Lukáš Lizánek, vítěz tří turnajů Czech PGA Tour 2009.)

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze