Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vstupenky do Nového Města stále zbývají. A jaká budou omezení?

Diváci při závodu SP horských kol v Novém Městě na Moravě. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

27 2016
Na twitterovém účtu Mezinárodní cyklistické federace UCI nedávno zveřejnili příspěvek: „Nove Mesto ready to welcome 50.000 mountain bike fans!“ Tedy že Nové Město na Moravě je připraveno přivítat 50 tisíc fanoušků horských kol.

Ano, start dlouho očekávaného a také historicky prvního mistrovství světa horských kol na našem území je tady. Již tuto středu se zdvihne opona a ve Vysočina Areně se během pětidenního „maratonu závodů“ představí téměř 550 závodníků z 52 států.

Mimochodem, s nejpočetnější sestavou přijedou na Vysočinu Švýcaři, kteří by zde podle přihlášek měli mít celkem 41 bikerů.

Největší zájem o lístky je mezi diváky pochopitelně na víkendové závody, kdy se pojedou elitní podniky mužů a žen v olympijské disciplíně cross country.

Nejvíce prodaných vstupenek bylo doposud na neděli, kdy se na startu objeví například Jaroslav Kulhavý, vítěz všech velkých závodů od olympiády až po evropské závody. „Vyprodáno ještě není, ale prodej se násobí každým dnem,“ informuje šéf organizačního výboru Petr Vaněk a pokračuje: „Dá se říct, že ještě tak zhruba čtvrtina lístků na neděli zůstává. Přeci jen naplnit kapacitu 25 tisíc návštěvníků není úplně jednoduché.“

Jaroslav Kulhavý
Kateřina Nash si jede pro třetí místo v cross country Světového poháru v Mont...
Ondřej Cink během závodu Světového poháru v Novém Městě.

TŘI ČESKÉ NADĚJE. Jaroslav Kulhavý, Kateřina Nash a Ondřej Cink.


Brány do areálu se pro fanoušky otevřou vždy tři hodiny před startem. Petr Vaněk z organizačního výboru apeluje: „Nenechávejte příjezd na poslední chvíli. Když většina dorazí pár minut před závody, nemůžeme garantovat plynulé parkování, a že se dostanete na stadion během pěti minut.“

K dispozici bude přibližně sedm tisíc míst k zaparkování. „Parkovacích ploch máme vyčleněných asi osm, jsou na webu mistrovství světa mtb2016nmnm.cz. Parkovat budeme na všech plochách, které jsou mezi městem a Vysočina Arenou,“ připojuje informaci Vaněk.

O bezpečnost se během cyklistického šampionátu postará sto zástupců bezpečnostní agentury, přičemž dohlížet na průběh bude také padesát policistů.

Na stadion je zakázáno nosit tyče na vlajky delší než jeden metr či velké batohy. Dále není možné mít s sebou nádoby s obsahem tekutin větším než půl litru a povolený není ani vstup se psy a jinými zvířaty.

Naopak možné bude jít do areálu s kočárky, nicméně z bezpečnostních důvodů nebudou vpuštěny na tribunu. „Všichni návštěvníci projdou u vstupu bezpečnostní kontrolou a já znovu apeluji na všechny, aby přišli včas,“ prosí šéf organizačního výboru Vaněk.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze