Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tratě v Novém Městě už jsou dokončené, co předvede počasí?

Světový pohár horských kol v Novém Městě na Moravě | foto: Petr Lemberk, MAFRA

15 2017
Světový pohár horských kol se blíží a organizátoři úvodního podniku, který se už za čtyři dny pojede v Novém Městě na Moravě, dolaďují poslední detaily. „Tratě jsou dokončené,“ oznámil předseda organizačního výboru Petr Vaněk s tím, že během víkendu trasu pro závody vyznačili a vykolíkovali.

Někteří bikeři přicestují na Vysočinu už v pondělí. „O víkendu se konal závod Českého poháru v Peci pod Sněžkou, takže některé týmy přijedou přímo,“ prozradil Vaněk. Většina jich však dorazí až ve čtvrtek, kdy začínají oficiální tréninky.

Na předpověď počasí se organizátoři zatím nedívají. „Každá předpověď nad tři dny není relevantní,“ říká šéf závodu. Podle něj jsou ale pořadatelé připraveni i na boj s deštěm.

Také předprodej vstupenek je už v plném proudu a oproti roku 2015 překročil jejich prodej pětinásobek. „Chování diváka se mění, vstupenku si raději koupí v předprodeji, aby pak nemusel čekat dlouhé fronty na místě,“ vysvětlil Vaněk.

Pokud bude přát letošním závodům počasí, návštěvnost by podle Vaňka mohla být podobná jako při loňském mistrovství světa ve Vysočina Areně. „To znamená patnáct až dvacet tisíc lidí v sobotu a přes dvacet tisíc v neděli,“ zkusil odhadnout.Najdete na iDNES.czmobilní verze