Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Novákův zápas: tie-break plný adrenalinu

23 2006
Leiden - (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Pro tu půlhodinu z pátečního odpoledne by měl být tenis zařazen mezi adrenalinové sporty. Daviscupový zápas mezi Jiřím Novákem a Nizozemcem Raemonem Sluiterem končil úchvatným finišem. Vlastně spíš šíleným. "Něco takového jsem ještě nezažil," přiznal Novák.

Ve čtvrtém setu mohl získat celý zápas. Stačilo vyhrát tie-break. Měl v něm jeden mečbol. Pak druhý, třetí, čtvrtý. Sluiter však stále konec utkání houževnatě odvracel. Až poosmé se Novák v euforii svalil na zem. Hotovo, 15:13. Vyhrál.

"Ale bylo to hrozné," vysvětlil Novák. "Vedl jsem 6:5 a měl podání. A dostal jsem relativně nahraný balon. Soupeř běžel na druhou stranu, ale míček se zastavil na pásce."

Takže znovu. Pak znovu. A ještě jednou. Do toho nizozemští fanoušci hulákají "Raemon!" a tleskají nafukovacími tyčemi. "Asi dvakrát mě rozhodilo, když někdo zařval aut," říká Novák. "Ale nestěžuji si, prostředí bylo korektní. I rozhodčí. Vždyť Sluitersovi ukázali i v tomhle tie-breaku chybu nohou!"

Domácí čároví Novákovi opravdu neškodili. Když měl pátý mečbol, jeden z nich zakřičel při Sluitersově podání: "Aut!" To by znamenalo Nizozemcovu dvojchybu, konec. Novák už zvedal ruce, jenže francouzský hlavní rozhodčí verdikt upravil. Nový míč. V takové chvíli!

"Bylo mi bídně," líčí Novák. "Kluci pak říkali, že míč možná opravdu chytil lajnu. Ale to víte – prohrát kvůli takovému balonku, to by bylo k vzteku."

Na druhé straně – i Sluiter měl v pozoruhodném tie-breaku blízko k radosti. Za stavu 8:7 napálil míč do autu. Pak už se jen bránil Novákovu tlaku.

Ale neubránil.

Český tenista Jiří Novák po vítězství nad Raemonem Sluiterem.

Autor:


Nejčtenější

denicek-chvile-kdy-jsem-se-prestala-snazit-byt-perfektni
denicek-chvile-kdy-jsem-se-prestala-snazit-byt-perfektni

Myslíte si, že všechny mamimky jsou dokonalé?

Najdete na iDNES.czmobilní verze