Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nova už nebude vysílat formuli 1, šampionát se stěhuje na Sport 1 a 2

SITUACE PO STARTU. Začátek Velké ceny Belgie formule 1. | foto: Reuters

29 2014
Formule 1 na Nově končí. Už od příští sezony se závody F1 přesunou v Česku (a i na Slovensku) na obrazovky stanice Sport 1 a Sport 2. Televize uzavřela smlouvu s majiteli práv na tři roky a v pondělí to oznámila v tiskové zprávě. Kromě F1 odvysílá i přenosy z doprovodných sérií GP2 a GP3.

„Díky získání práv na formuli 1 se spolu se stávajícím prémiovým obsahem zařadí Sport 1 a Sport 2 mezi jedny z nejatraktivnějších stanic v rámci celého trhu tematických televizí," tvrdí manažer společnosti pro Česko a Slovensko Evžen Chlanda.

A pokračuje: „Náš produkční tým připravuje pro fanoušky F1 opravdu nezapomenutelný divácký zážitek. Kromě přímých přenosů v HD kvalitě nabídneme divákům také přehled těch nejzajímavějších momentů z daného závodu, exkluzivní pohled do boxů formule 1 a živé vstupy komentátorů přímo z dějiště závodu.“

Podobně mluvili i lidé z TV Nova, když před osmi lety přenosy z F1 získali. Zpočátku skutečně vyrážel televizní štáb přímo do místa Velké ceny, postupně ale televize od toho opustila, což nedávno v rozhovoru pro iDNES.cz kritizoval i komentátor Tomáš Richtr (rozhovor zde).

"Začínal jsem v době, kdy Nova říkala, že chce F1 dělat jako RTL, dokonce komentátoři i štáb jezdili přímo na okruhy, byli v centru dění. Pak přišla krize, dvě tři éry razantního šetření, obměna managementu a já začal i sám na sobě pociťovat, jako by Nova nevěděla, co s formulí dělat. Někdy jsem měl dokonce pocit, že je to nechtěné dítě," uvedl Richtr.

Ten se rozhodl po sedmi sezonách skončit. A o tom, jaké bude komentátorské obsazení na Sport1, zatím není jasno. "Podrobnosti o vysílacím týmu a komentátorech pro závody F1 v roce 2015 oznámíme v nejbližší době," stojí v tiskové zprávě.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze