Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


iDNES.cz testuje novou titulní stranu sportu. Nabízí i víc informací

5 2016
Před velkými sportovními událostmi roku 2016 chystá zpravodajský portál iDNES.cz novou podobu sportovní rubriky. Po dlouhých přípravách je nyní k nahlédnutí nová titulní strana sportu. Ač na první pohled upoutá především nová grafika, jíž dominuje velká hlavní fotografie, výrazně bohatší je také nabídka obsahu.

Na novou sportovní homepage vstoupíte z té současné přes speciální odkaz.

Čtenář dostane víc informací a čtení by pro něj mělo být pohodlnější. Sportovní fanoušek na nové stránce dostane okamžitě bez dalšího hledání a klikání nejen přehled nejnovějších článků a krátkých bleskových zpráv, ale nově také průběžné stavy rozehraných zápasů fotbalové či hokejové ligy nebo duelů na tenisových turnajích, přehled už dohraných utkání nebo program těch nejbližších.

„Sportovní rubrika by neměla být jen výjezdem článků, chceme čtenářům nabídnout například i větší fanouškovský servis. Proto je na titulní straně také velký prostor pro informace například z fotbalové ligy. Každý čtenář si může vybrat svůj klub, vidět jeho nejbližší zápasy, jak se mu dlouhodobě daří v tabulce nebo kteří jeho hráči jsou nejlépe hodnocení,“ vysvětluje vedoucí sportovní redakce Ondřej Trunečka. „Podobně budeme pracovat i při velkých sportovních akcích.“

Nově se přímo na titulní straně sportovní rubriky poutají aktuální videa, fotogalerie nebo také hlavní události poslední dnů. Při prohlížení titulní strany sjíždí navigace - podobně jako na hlavní straně celého portálu. Přechod mezi jednotlivými sporty či dalšími rubrikami tak bude pohodlnější.

Grafika sportu se připravovala od loňského podzimu, týká se vzhledu jednotlivých rubrik i článků, kde se znovu zohlední servis pro čtenáře: například nově přibude upozornění na nově publikované texty.

Nyní se testuje titulní strana, měří se přístupy čtenářů a při vyhodnocování se zohlední také názory, které přicházejí a za které budeme rádi. Čtenáři je mohou psát do diskuse nebo do speciálního formuláře. Skladba stránky jako i rozmístění jednotlivých prvků se na jejich základě může změnit.

Autor:


Odvážné maminky ukazují poporodní bříška
Odvážné maminky ukazují poporodní bříška

Těhotenství je krásné období, během kterého se největší změny odehrávají uvnitř ženského těla. Rostoucí bříško, nově získaná kila, napnutá kůže - i tyhle proměny k němu ale patří.

Najdete na iDNES.czmobilní verze