Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


iDNES.cz představil novou grafiku sportu a opět chystá videa z hokeje

Sportovní rubrika iDNES.cz s novou grafikou | foto: iDNES.cz

5 2016
Vrcholné sportovní akce roku 2016 nabídne zpravodajský portál iDNES.cz čtenářům v nové podobě. Den před startem hokejového mistrovství světa v Rusku spouští novou titulní stranu sportovní rubriky, mění se kompletně i grafika článku. Bohatší je také nabídka obsahu - navíc iDNES.cz stejně jako loni získal licenci na videa ze zákulisí hokejového turnaje v Rusku.

Nová tvář sportu se připravovala od loňského podzimu. „Poslední týdny jsme novou titulní stranu sportu testovali, zkoušeli jsme různé dílčí úpravy, také jsme reagovali na připomínky čtenářů a některé zapracovali,“ popisuje Naděžda Petrová, šéfredaktorka iDNES.cz. „Nová stránka je modernější, dynamičtější, přehlednější a výkonnější.“

Ač na první pohled upoutá především dominantní titulní fotografie s titulkem, bohatší je i nabídka obsahu. Sportovní fanoušek na nové stránce dostane bez dalšího hledání nejen přehled nejnovějších článků a krátkých zpráv, ale nově také aktuální stavy rozehraných zápasů, výsledky už dohraných utkání nebo program těch nejbližších. Čtenář může sledovat průběh mistrovství světa v hokeji, tenisové turnaje nebo třeba juniorský fotbal.

„Sportovní rubrika by neměla být jen výjezdem článků, sport nabízí spoustu dalších informací. Chceme čtenářům nabídnout větší fanouškovský servis, aby měli všechny důležité informace snadno po ruce. Klademe důraz na další obsah - třeba na statistiky, tabulky a videa. Proto mimo jiné aktuální videa poutáme vysoko,“ říká vedoucí sportovní redakce Ondřej Trunečka.

iDNES.cz totiž stejně jako v loňském roce získal licenci na natáčení v zákulisí hokejového mistrovství světa, přinese reportáže z mixzón a rozhovory s reprezentanty. „Kromě dvou píšících redaktorů posíláme do Moskvy také videoreportéra, čtenářům tak nabídneme také původní videa,“ dodává Trunečka.

Kromě nové titulní strany tak souběžně startuje také příloha k MS, kterou iDNES.cz chystá pravidelně od roku 1999.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze