Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Norman přiznal: Chodím s Martinou

28 2000
L o n d ý n - Vzájemné sympatie s Martinou Hingisovou prozradil finalista letošního French Open, Švéd Magnus Norman. "Martina je moje skála, je pro mne velkou podporou," pochvaloval si čtyřiadvacetiletý Švéd. "Jsme pro sebe jako stvoření, protože se potýkáme s podobnými tlaky," prohlásil. "O tenisu se spolu ale příliš nebavíme, máme lepší věci na práci," dodal tajemně.

Liška škodila na centrkurtu
Tři dny před zahájením zjistil Eddie Seaward, hlavní správce kurtů All England Clubu, že se do areálu zatoulala liška a pomočila trávník u sítě na východní straně centrálního kurtu. Přivolaní specialisté museli zničený pažit urychleně vyměnit. "Byla to rozhodně vina té lišky. V okolí jich tu žije hodně a podobné problémy nám způsobily už několikrát. Nikdy
ale na centrálním dvorci a nikdy tak krátce před začátkem turnaje," prohlásil Seaward.

Dokič senior rušil tiskovou konferenci
Otec australské tenistky Jeleny Dokičové se při Wimbledonu opět stal středem pozornosti. Po výhře své dcery v prvním kole nad německou kvalifikantkou Gretou Arnovou neustále zasahoval do tiskové konference tak, že ji nakonec organizátoři museli přerušit. Jugoslávský rodák Damir Dokič své dceři diktoval odpovědi na otázky v srbštině a ona je pak pouze překládala do angličtiny. Otec sedmnáctileté tenistky byl vloni za výtržnosti vyloučen z turnaje v Birminghamu. Pořadatele poté obvinil, že manipulují s rozlosováním hráček tak, aby jeho dceru poškodili. Pohrozil rovněž, že Jelenu stáhne z australského olympijského týmu.

Vévodkyně bojkot neuskutečnila
Vévodkyně z Kentu letos opět zasedla v královské lóži All England Clubu, přestože vloni pohrozila, že bude turnaj bojkotovat. Vévodkyni, velkou fanynku tenisu, rozzuřilo, že pořadatelé odmítli dovolit synovi zavražděného ředitele školy, aby při loňském finále mužů seděl v královské lóži vedle ní. Obdiv tenisových fanoušků vévodkyně sklidila v roce 1993, kdy nabídla své rameno plačící české tenistce Janě Novotné, která ve finále ztratila téměř vyhraný zápas se Steffi Grafovou.

Moranová byla průkopnicí tenisové módy
Ruská tenistka Anna Kurnikovová není první hráčkou, které její přiléhavé tenisové šaty zajišťují fotografie na titulních stranách anglických deníků. 'Oslnivá Gussie' Moranová se v roce 1949 stala módním vzorem, když se jako první na kurtu objevila ve zdobených, nabíraných kalhotách. Suzanne Lenglenová se rovněž stala průkopnicí tenisové módy. Jako první totiž ve Wimblenodu nastoupila ke utkání nalíčená.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze