Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Do nominace volejbalistů na ME se nevešli Habr a Vašíček

Smečaři Adam Bartoš a Tomáš Fila nechybějí v nominaci na ME. | foto: ČTK

10 2015
Čtrnáctičlenná nominace českých volejbalistů na evropský šampionát dostala konečnou podobu. Z hráčů, kteří se ukázali v letní přípravě, se do ní nakonec nevešli nahrávač Filip Habr a smečař Jiří Vašíček. ME začíná 9. října, český tým odehraje základní skupinu v Sofii.

Trenér Zdeněk Šmejkal vsadil na dvojici nahrávačů Jakub Janouch a Pavel Bartoš. Dvojici univerzálů při neúčasti opory Jana Štokra, jenž ve stejném termínu zahájí korejskou ligu s novým klubem Kepco Suwon, tvoří David Konečný a Michal Finger.

Nominovanými smečaři jsou Kamil Baránek, druhý z bratrů Bartošů Adam, Petr Michálek a Tomáš Fila, z blokařů na ME pojedou Aleš Holubec, Jakub Veselý, Jiří Král a Radek Mach a o kvalitní obranu v poli se budou starat libera Martin Kryštof a Daniel Pfeffer.

Nominace českých volejbalistů na ME

Nahrávači: Jakub Janouch, Pavel Bartoš.

Univerzálové: David Konečný, Michal Finger.

Smečaři: Kamil Baránek, Adam Bartoš, Petr Michálek, Tomáš Fila.

Blokaři: Aleš Holubec, Jakub Veselý, Jiří Král, Radek Mach.

Libera: Martin Kryštof, Daniel Pfeffer.

„U volby nahrávačů jsme se rozhodli pro dvojici, která se v přípravě při komunikaci a spolupráci s mančaftem jevila nejlépe. Nebylo to jednoduché rozhodnutí, ale po zvážení všech okolností, které bylo potřeba brát v úvahu, jsme pro následnou fázi přípravy vybrali Jakuba Janoucha a Pavla Bartoše,“ uvedl kouč Šmejkal v tiskové zprávě svazu.

„Vyřazení smečaře Vašíčka z konečné nominace je především z důvodu jeho nedávného zranění, se kterým se několik týdnů potýkal. Měl problémy v oblasti krku a nabral určité tréninkové manko, které již nestihl dohnat,“ doplnil trenér.

Čeští volejbalisté zahájí turnaj 9. října zápasem s Nizozemskem, pak je čeká ve skupině A Bulharsko a Německo. Trenér vyhlásil za cíl postup do čtvrtfinále. V rámci přípravy sehrají reprezentanti v pátek 11. září a v sobotu dva zápasy s vítězem letošní Světové ligy Francií v Jablonci nad Nisou a na přelomu září a října ještě nastoupí třikrát na půdě Chorvatů. Na minulém ME Češi nepostoupili ze skupiny a obsadili poslední 16. místo.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze