Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jak se házenkáři připraví na Turecko? Zahrají si s divočejšími Íránci

V nominaci na turnaj v Polsku nechybí Vojtěch Petrovský, který dostal příležitost i v kvalifikaci MS proti Belgii. | foto: ČTK

1 2015
Široký výběr si ponechali trenéři české reprezentace házenkářů před přípravným vánočním turnajem čtyř zemí v Polsku. Jan Filip a Daniel Kubeš nominovali čtrnáct hráčů a hned jedenáct náhradníků. Mohou se hodit - po zkušenostech s lavinou zranění na minulých akcích.

V zápasech naplánovaných na 28. a 29. prosince bude každopádně chybět kapitán Filip Jícha, který kvůli zranění stydké kosti bude muset vynechat i lednový závěr první fáze kvalifikace mistrovství světa.

Nominace na turnaj v Polsku

Brankáři: Martin Galia, Tomáš Mrkva.

Spojky: Tomáš Babák, Ladislav Brykner, Michal Kasal, Vojtěch Petrovský, Jan Stehlík, Ondřej Zdráhala.

Křídla: Jakub Hrstka, Miroslav Jurka, Milan Kotrč, Jan Sobol

Pivoti: Leoš Petrovský, Petr Šlachta.

Vánoční pohár ve Vratislavi bude pro národní tým poslední turnajovou prověrkou před vyvrcholením kvalifikace, kterou Češi uzavřou dvěma zápasy s Tureckem. Reprezentanti na začátku listopadu dvakrát porazili Belgii a zatím vedou tříčlennou skupinu. Do červnového play-off o účast na světovém šampionátu postoupí pouze vítěz.

Český celek se na turnaji v Polsku nejprve 28. prosince utká s Íránem a o den později s jedním z druhé dvojice Polsko, Ukrajina.

„Rozhodli jsme se, že pozveme čtrnáct hráčů a další dva doplníme podle zdravotního stavu a podle toho, jak budeme potřebovat tým doplnit,“ uvedl v tiskové zprávě Filip.

„Chybět budou hráči, kteří nastoupí v klubech první a druhé německé bundesligy ještě v neděli 27. prosince. Jejich nominace by vzhledem k termínu turnaje zřejmě nepřinesla to, co bychom si představovali. Ti, co budou hrát v Německu o den dříve, pozvaní jsou,“ dodal trenér.

Fotogalerie

Vzhledem k absencím povolali s Kubešem hráče, kteří za reprezentaci delší dobu nenastoupili - brankáře Tomáše Mrkvu či Ladislava Bryknera. „Poprvé od lednového mistrovství světa také dáme prostor Michalu Kasalovi. A to vzhledem k tomu, že Filip Jícha ani Pavel Horák nebudou k dispozici na kvalifikaci,“ podotkl Filip k absencím dvou opor.

Účastníka lednového mistrovství světa v Kataru a poraženého finalistu asijské olympijské kvalifikace Írán považuje za vhodného soupeře především kvůli nadcházejícím zápasům kvalifikace s Tureckem. „Víme, že Íránci jsou trochu divočejší, ale individuálně velmi schopní. Půjde o novou zkušenost především směrem ke kvalifikaci proti Turkům,“ dodal Filip.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze