Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nominace florbalistů na MS je téměř hotová. Tým o víkendu čeká generálka

Milan Fridrich (vpravo) v reprezentačním dresu | foto: Daniel Beran, MAFRA

1 2010
Ještě jeden turnaj a jedno soustředění. To je program českých florbalistů před prosincovým mistrovství světa ve Finsku. Poslední herní prověrkou pro svěřence trenéra Tomáše Trnavského bude víkendový podnik série Euro Floorball Tour ve finském Espoo, kde se potkají čtyři nejlepší výběry světa.

Do Finska k soubojům z domácím týmem, Švédskem a Švýcarskem bere kouč Trnavský dvacet hráčů.

Drtivá většina se objeví i v konečné nominaci, kterou na rozdíl od svého předchůdce Zdeňka Skružného před dvěma lety určí už před závěrečným soustředěním v Bystřici nad Pernštejnem 24.-28. listopadu. Mistrovství světa v Helsinkách začíná 4. prosince.

"Kdybychom mohli vzít všechny kandidáty na MS už sem do Espoo, byla by pak konečná nominace zúžena už jen na dvacet vyvolených. Teď jsme kvůli limitované soupisce nemohli vzít všechny. Ale kluci, kteří zůstali doma, jsou pořád součástí kádru. A selekce přijde až po turnaji," vzkázal Trnavský. Do Finska tak neletí například obránce Milan Garčar ze Střešovic.

Jasno v nominaci pro MS má pouze na pozicích gólmanů. Kvůli zranění Jana Baráka z Chodova, který si vykloubil při fotbale palec na ruce, tak z tria kandidátů už nyní mají jistotu Tomáš Kafka a David Rytych.

"Je veliká škoda, co se Honzovi stalo. Musíme se rozhodnout, koho pozveme ještě na soustředění, abychom měli v záloze další brankáře pro případ zranění," řekl Trnavský.

V generálce nechce tým odkrýt všechny taktické karty

Ve Finsku se o víkendu tým zaměří především na pilování obranné činnosti, s níž nebyl trenér spokojen na zářijovém turnaji v Polsku.

"Budeme hrát s každou pětkou jiný systém podle typů hráčů. A co dál potřebujeme doladit, to jsou rychlé protiútoky," dodal Trnavský.

Český výběr touží v klání čtyř nejlepších mužstev uspět. Rozhodně však nechce odkrýt všechny taktické karty a odtajnit nacvičené signály před prosincovým šampionátem.

To potvrdil i kapitán týmu Milan Fridrich. "To na sto procent neudělá žádný soupeř. My také ne," řekl Fridrich na tiskové konferenci.

"Ale návyky hráčů nelze rychle měnit, některé reakce se dají vypozorovat," dodal s úsměvem.

Poslední ostrý test nebude podle kapitána jednoduchý. Tím spíš, že všechny týmy jsou v závěrečné fázi přípravy.

"Tahle zkouška bude hodně náročná. Týmy jsou už dobře připravené. Hlavně domácí Finové, kteří od léta měli už několik společných kempů."

nominace české reprezentace na eft do finska (5.-7. listopadu)

Brankáři: Tomáš Kafka (Tatran Střešovice), David Rytych (Josba/Fin.),

obránci: Marek Deutsch (Tatran Střešovice), Jan Jelínek (1. SC Vítkovice), Štěpán Slaný (Mladá Boleslav), Adam Štegl (JM Chodov), Pavel Brus (Nokia/Fin.), Tomáš Chrápek (UHC Grünenmatt/Švýc.), Aleš Jakůbek (Grasshopper Curych/Švýc.),

útočníci: Milan Fridrich, Martin Richter (oba Tatran Střešovice), Radek Sikora, Daniel Šebek (oba UHC Grünenmatt/Švýc.), Matěj Jendrišák (JM Chodov), Milan Tomašík (1. SC Vítkovice), Radim Cepek (Grasshopper Curych/Švýc.), Martin Ostřanský (UHC Alligator Malans/Švýc.), Vojtěch Skalík (HC Rychenberg/Švýc.), Tomáš Sladký (Koovee/Fin.), Aleš Zálesný (Warberg IC/Švéd.).

PROGRAM TURNAJE V ESPOO:

Pátek: Česko - Švédsko a Česko - Finsko (junioři),
Sobota: Česko - Finsko a Česko - Švédsko (junioři)
Neděle: Česko - Švýcarsko a Česko - Švýcarsko (junioři)

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze