Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vzhůru za dalším Fed Cupem. Pálův tým osvěží premiéra a návrat

S POHÁREM, KTERÝ DOBŘE ZNAJÍ. Češkám znovu patří Fed Cup. S výjimkou roku 2013, kdy vyhrály Italky, má soutěž v posledních šesti letech jediného vítěze. | foto: AP

20 2017
Melbourne (Od našeho zpravodaje) - Neštěstí, které postihlo Petru Kvitovou, obralo kapitána Petra Pálu o jednu zbraň pro první kolo nové sezony Fed Cupu. Přesto si pro utkání se Španělskem znovu mohl vybírat. Ke dvěma hrdinkám listopadového finále ve Štrasburku - Karolíně Plíškové a Barboře Strýcové - zvolil zkušenou Lucii Šafářovou a nadějnou Kateřinu Siniakovou.

Fenomenální české tažení může pokračovat. Vítězky pěti z posledních šesti ročníků se 11. a 12. února v Ostravě střetnou se Španělkami, kterým bude nejspíš chybět zraněná Carla Suarezová.

Touha po triumfech šampionky neopouští. Pála může počítat se dvěma dámami z Top 20, kterým se v lednu na WTA Tour náramně daří. Plíšková i Strýcová už vyhrály po sedmi utkáních, na Australian Open obě postoupily do třetího kola.

Kateřina Siniaková v semifinále turnaje v Čen-čenu.

Nováček v českém týmu Kateřina Siniaková.

„Zase chtěly reprezentovat. Vážím si toho,“ řekl Pála v Melbourne, kde pečlivě sleduje svá děvčata i potenciální protivnice. „Je super, že po dlouhé době hrajeme konečně zase doma. Holky se můžou předvést před našimi fanoušky, což je pro jejich kariéry osvěžení.“

Do družstva se po trnitém období vrací zkušená Šafářová, která zápolila se zdravotními potížemi a na žebříčku spadla na 61. místo. Ve Fed Cupu se naposled představila v předloňském semifinále proti Francii. „Doma, pod střechou a na rychlejším povrchu je to výborná hráčka,“ pravil Pála.

Tři prověřené bojovnice s radostí doplní dvacetiletá novicka Siniaková, která se nedávno blýskla titulem ze Šen-čenu a v pořadí WTA se vyšvihla už na 37. pozici.

Fotogalerie

Poslední finále Fed Cupu

„Jsem rád, že se zapojí další nová hráčka. Máme jich tolik!“ pochvaloval si kapitán. „I když pořád má rezervy, zase o něco líp podává, zlepšila se v projevu na kurtu.“

Těsně pod čarou zůstalo druhé z dvojčat Plíškových. Levačka Kristýna rovněž prožívá nejúspěšnější období v kariéře, což se promítlo i do jejího postavení na žebříčku, na kterém jí patří číslo 58.

„Nebylo to jednoduché rozhodnutí, ale věřím, že její čas přijde,“ poznamenal Pála.

Českým šancím na postup nahrává pravděpodobná absence Suarezové, která se v nejbližších týdnech hodlá soustředit na léčbu bolavého ramena.

„Zrovna Carla má pro naše holky dost nepříjemnou hru, takže je to pro soupeřky citelné oslabení,“ prohlásil Pála, podle jehož zpráv se o své případné účasti v utkání zatím nerozhodla španělská hvězda Garbine Muguruzaová, světová sedmička.

Suarezová s Muguruzaovou mají v elitní stovce už jen jednu krajanku, Laru Arruabarrenovou na 63. příčce.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze