Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Špotáková, Hejnová a spol. Atleti pojedou na ME v rekordním počtu

Adam Sebastian Helcelet v koulařském sektoru | foto: AP

27 2016
Rekordní počet českých atletů bude startovat na nadcházejícím mistrovství Evropy v Amsterdamu. Celkem je v nominaci 32 mužů a 20 žen. Šampionát se uskuteční od 6. do 10. července.

V týmu jsou všechny hlavní české opory a medailoví aspiranti včetně oštěpařů Barbory Špotákové a Vítězslava Veselého či překážkářky Zuzany Hejnové a sprintera Pavla Masláka.

Chybět ale bude sedmibojařka Eliška Klučinová, která vynechala už mítink v Kladně a kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům zrušila i účast v Nizozemsku.

Dosud nejvíc atletů na kontinentální šampionát odjelo před deseti lety do Göteborgu, kde závodilo 45 českých sportovců.

V současném týmu je i oštěpař Petr Frydrych, který sice splnil nominační kritérium, ale je v domácím žebříčku podle výkonnosti až na čtvrtém místě, zatímco v každé disciplíně mohou startovat pouze tři atleti jedné země. Frydrych je tak náhradníkem.

Po třech zástupcích bude mít Česká republika i mezi oštěpařkami, ve skoku o tyči mužů i žen, ve vrhu koulí mužů, v běhu na 400 metrů překážek žen a desetiboji.

Případný start Lucie Sekanové v závodu na 3000 metrů překážek a trojskokanky Lucie Májkové startující na divokou kartu musí ještě potvrdit technický delegát ME.

„Nominační kritérium pro trojskok bylo nastaveno se zahrnutím ruských závodnic. Lucie (Májková) je z těch, kteří zůstali blízko limitu, nejvýše tabulkově, a tedy s největším potenciálem postupu do finále,“ vysvětlil v tiskové zprávě svazu šéftrenér reprezentace Tomáš Dvořák.

Nominace českých atletů na ME v Amsterdamu

Muži: Veleba (100 m), Maslák (400 a 4x400 m), Holuša, F. Sasínek, Vitner (všichni 1500 m), Homoláč, Kocourek, Pavlišta, Dymák (všichni půlmaraton), Svoboda (110 m př.), Brož (400 m př.), Müller (400 m př. a 4x400 m), Bába (výška), Kudlička, Balner, Posekaný (všichni tyč), Juška (dálka), Staněk, Prášil, Stašek (všichni koule), Voňavka (disk), Melich (kladivo), Vadlejch, Veselý, Jílek, Frydrych (všichni oštěp), Sýkora, Helcelet, Lukáš (všichni desetiboj), Šorm, Tesař, Desenský (všichni 4x400 m).

Ženy: Pírková (200 m), Mäki (1500 a 5000 m), Vrabcová-Nývltová (půlmaraton), Cachová (100 m př. a sedmiboj), Koudelová (100 m př.), Hejnová, Rosolová, T. Vokálová (obě 400 m př.), Sekanová (3000 m př.), Hrubá (výška), Ptáčníková, Maláčová, Šilhanová (všechny tyč), Červenková (koule), Staňková (disk), Šafránková (kladivo), Špotáková, Jurkovičová, Šedivá (všechny oštěp), Májková (trojskok).

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze