Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nohy pálily už při výjezdu z koupaliště, říkal Krňávek po karlovarském triatlonu

Start závodu City Triathlon Karlovy Vary 2010 | foto: Václav Šlauf, MAFRA

23 2010
Hodiny v cíli před Thermalem se už už blíží k času jedné hodiny a padesáti minut, když se na mostě přes řeku Teplou přežene Rus Artem Parienko. Poslední metry ukrajuje zlehka. Právě setřásl favorizovaného Francouze Aureliena Lescura i Martina Krňávka, včera nejlepšího z Čechů.

Poslední metry karlovarského City Triathlonu 2010 zlikviduje jako při čtrnáctistovce. "Má skvělý finiš," prozradí o chvíli později Martin Krňávek.

Už vysprchovaný v buňce pár metrů od cílové brány, vydýchaný. Spokojený. Vždyť o vítězství v jeho Karlových Varech se tahal celý závod. Síly došly až úplně před koncem.

Martin Krňávek

"Na kole jsem se docela trápil a běželo se celkem svižně," vysvětloval. Na Parienkův finiš neměl včera ani Lescure. Než by se pouštěl do přetahované o cílovou pásku, jen se ohlížel, kde je Krňávek.

S druhým místem byl spokojený. "Zkusil jsem zrychlit do čtvrtého kola, ale oba to uviseli. Pak už jsem nebyl schopný na jejich zrychlení reagovat," věděl Krňávek.

Chvílemi to mohlo vypadat, že dokonce zpomalil. "To ne, bylo to pořád stejné. Jen oni zrychlili," brání se Krňávek.

Také Lescure se zkoušel Parienka zbavit. Později doplatil na to samé jako Krňávek. "V podstatě ujel, a to mu pak chybělo v konci. Parienko měl víc síly," ví karlovarský rodák.

Včerejší vedro vyčerpávalo závodníky snad ještě víc než osmnáctistupňové stoupání na Zámecký vrch. "Nohy mě začaly pálit při výjezdu z koupaliště a přestaly, až když jsme slezli z kola," usměje se Krňávek.

Tak zostra se včera triatleti opřeli do pedálů. "Byl to hodně těžký závod." Do Karlových Varů se Krňávek přesunul ze Světového poháru v maďarském Tiszaujvarosi. Před čtrnácti dny tady skončil také bronzový. Tady ale podobnost s Karlovými Vary končí.

"Jelo se na úplné placce, takže jsem teď posledních čtrnáct dní piloval kopečky." K nim by měl mít Krňávek přeci jen blíž než k podunajským rovinám. "Záleží na tom, co řekne tělo."

Včera řeklo znovu Krňávkovi: Jdi si pro bronz. "Jsem spokojený. Rád, že se mi po kole konečně dobře běhá. Na začátku sezony jsem se hodně trápil."Najdete na iDNES.czmobilní verze