Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nohy a ruce v kaluži. Svobodu a Roblese připravila voda o rekordy

DŘINA. Dayron Robles (vlevo) a Petr Svoboda při závodě na 110 metrů překážek | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

28 2010
Měli pech. Těsně před tím, než zaklekli do bloků, se z ostravského nebe spustil pekelný slejvák. A na velkou vodu oba doplatili. Světový rekordman Dayron Robles i český šampion Petr Svoboda nezaběhli 110 metrů překážek na Zlaté tretře podle svých představ. "Kolik ta voda mohla sebrat? To bych taky rád věděl. Možná dvě, možná tři desetiny," řekl Svoboda.

A to by byly fantastické časy. Druhý Svoboda předvedl 13,55 sekundy. A vítězný Kubánec Robles dokonce 13,12. Kdyby se naplnil Svobodův odhad, mohl Robles překonat svůj vlastní světový rekord, který tu zaběhl před dvěma lety (12,87).

"Však já si myslím, že na to má," řekl Svoboda. "On má vždycky třetí závod nejlepší," usmíval se.

Se svým výkonem ale vzhledem k podmínkám spokojený nebyl. "Ten čas je fakt hodně špatný. Zradilo mě počasí, výkonnost se v tomhle těžko předvádí," smutnil nejlepší Evropan z loňského světového šampionátu.

PO BOJI. Dayron Robles (vlevo) a Petr Svoboda po závodě na 110 metrů překážek

PO BOJI. Dayron Robles (vlevo) a Petr Svoboda po závodě na 110 metrů překážek

Byl především rád, že zůstal zdravý. "Mrzí mě, že počasí nevydrželo. Bylo to z mé strany lehce podprůměrné. Bylo to takové malé mistrovství Evropy, ale nikdo neběžel nic extra."

Přiznal, že závod z jeho strany mohl dopadnout i hůř. "Málem jsem zastavil na šesté překážce, takže jsem mohl i nedoběhnout."

Velkou roli sehrál start. Zatímco Robles si stěžoval na pomalou startovní reakci, Svobodovi vadila kaluž. "A když máte nehty ve vodě, tak se pak moc běhat nedá. Tady neplatí, že mokrý tartan je rychlý, je to naopak. V tomhle jde o to, aby se nic nestalo."

Čtyřiadvacetiletý překážkář však nezapomněl pochválit ostravské publikum. "Podle mě je to nejlepší mítink světa a jsou tu nejlepší diváci. To se snad dá srovnat jen s fotbalovou Barcelonou. Jen škoda, že jsem se jim neodvděčil výkonem."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze