Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Nohejbalová modelka bude pít zadarmo mojito

27 2006
Český Brod - "A jéje." Tak zareagovala nohejbalistka Českého Brodu Martina Chuchlová na telefonát MF DNES. Pak si ale o sérii odvážných snímků ochotně povídala. Fotilo se na kurtech v posázavské osadě Šacung. V rolích modelek dvě české reprezentantky. Cílem bylo zpopularizovat nohejbal a zlepšit kvalitu stejnojmenného časopisu.

"Když mě redakce oslovila, dlouho jsem váhala," řekla Martina Chuchlová. "Nakonec mě rozhoupala sázka s kamarády."

Postavené to bylo takhle: když se pohledná hráčka nechá zvěčnit ve spodním prádle, vyhraje tři večeře včetně konzumace oblíbeného koktejlu mojito.

"Nic z toho jsem si ale ještě nevybrala," uvedla letošní vítězka extraligy družstev.

Viceprezidentovi svazu Martinu Maršálkovi coby fotografovi pózovala společně s českobrodskou kolegyní Lucií Vokáčovou.

"Lucka byla o něco stydlivější. Přece jen je oproti mě ještě mladé koťátko," prozradila Martina Chuchlová na spoluhráčku, která měla včera nedostupný mobilní telefon.

Ohlasy na snímky měla prý Vokáčová pozitivní, i když i ona se ke kývnutí nechala hodně přemlouvat.

"Jezdí s mládeží na nohejbalové kempy, tam jí zřejmě kluci z časopisu lámali." Akce netrvala nijak dlouho, sportovkyně braly pózování jako odreagování a srandu. "Nijak mi to nevadilo. Já se fotím ráda," usmála se Martina Chuchlová.

Dočkala se pochvaly od přítele, kamarádi přispěchali s telefonickými gratulacemi. Negativní reakce se nedočkala ani jedné.

"Možná jen mají strach mi něco špatného říct." V práci dokonce vznikl nápad, že by se snímky daly použít k reklamním účelům. "Dělám v cestovní kanceláři. Byla to jen taková legrace," vysvětlila devětadvacetiletá hráčka.

Sama kdysi brala inspirace z fotografií ženského fotbalového týmu. "Jestli se mi snímky fotbalistek líbily? Nevadily mi." Tyhle obrázky ale byly odvážnější než nynější nohejbalové fotky.

"Já bych víc určitě neukázala," odmítá Martina Chuchlová. "Na to nemám." Hlavní nohejbalová sezona má teď zimní přestávku. Občas se hrají jen exhibiční zápasy a halové turnaje.

Reprezentanti však mají před létem obrovskou motivaci. Světové mistrovství v Brazílii.

"Tam se jen tak nikdo nepodívá. Bude to moc zajímavé mistrovství," těší se úřadující republiková šampionka ve hře dvojic.

Do jižní Ameriky by mohla odletět i jako funkcionářka. "Přihlásila jsem se do konkursu na sekretáře svazu," přiznala nohejbalová modelka.

Přemluvit hráčky prý není vůbec jednoduché

Zpopularizovat nohejbal a přilákat nové zájemce o hru. S takovým záměrem vznikl nápad, díky němuž přední české hráčky nafotily "lechtivé snímky".

"Mezi lidmi stále panuje představa, že je nohejbal hlavně sportem pupkáčů. To ale neplatí," řekl viceprezident nohejbalového svazu Martin Maršálek.

Svaz si nechal vypracovat odbornou analýzu. A ze studie vyplývá, že by řada žena mohla mít o nepříliš náročné odvětví zájem.

"Třeba pomůže, když adeptky uvidí, že hrají pěkné holky," míní Maršálek.

Fotografie vycházejí v dvouměsíčníku Nohejbal. V každém druhém čísle jeden seriál snímků.

"Není jednoduché hráčky přemluvit, aby do toho šly," usmívá se Maršálek. "Teď, když jsou fotky prvních dvou na světě, tak se snad další nenechají zahanbit."

Martina Chuchlová se fotografuje rádá. Díky snímkům vyhrála sázku s kamarády.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze