Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nohejbalisté chtějí pozlatit Prostějov

31 2000
P r o s t ě j o v - S cílem obhájit postavení světové velmoci vstoupí do světového šampionátu nohejbalistů, který se uskuteční 3. až 5. listopadu v Prostějově, čeští reprezentanti. Domácí hráči budou obhajovat zlaté medaile ze soutěží dvojic i trojic, v singlu vybojoval před rokem v Istanbulu Josef Tirpák bronz. Své umístění však obhajovat nebude, protože přednost dostal Petr Bubniak, třetí z mistrovství světa v roce 1998.

Tirpák je letos nominován v kategorii dvojic, kde tvoří družstvo s Jiřím Dvořákem a jediným nováčkem v reprezentaci Martinem Březinou.  V trojicích budou hrát Karel Bláha, František Kalas, Vilém Ungermann, Pavel Šimáček a kapitán Jan Hošek.

"Forma je velmi dobrá, což jsme si ověřili při dvou soustředěních. Na posledních třech mistrovstvích jsme vyhráli dvojky i trojky a doma chceme tuto sérii prodloužit," řekl Hošek.

Tradičně největším soupeřem českých hráčů budou Slováci, kteří se před rokem dostali do všech finálových zápasů. Turnaj za účasti nohejbalistů z jedenácti zemí začne v prostějovské Městské hale zápasy ve skupinách v pátek v 9 hoidn, finále se hraje v neděli od 14 hodin.

Celodenní vstupenky budou stát 50 korun. Česká televize připravuje přímý přenos ze všech tří finále.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze