Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nohejbalový svátek okoření korejští akrobaté

Nohejbal, ilustrační foto | foto: Dalibor Glück, MAFRA

16 2014
Milovníci hry s fotbalovým míčem nad tenisovou sítí z celého světa budou v pátek a v sobotu upínat zrak na jižní Moravu. Modřičtí nohejbalisté totiž hostí první ročník UNIF Poháru mistrů. "Po mistrovství světa je to druhá největší akce, co lze uspořádat," říká organizátor Petr Gulda.

Nohejbalová událost volně navazuje na Pohár Mistrů evropských zemí, jenž naposledy předloni ovládl právě tým Modřic.

Program turnaje

Do páteční kvalifikace v Holubicích zasáhnou mistrovské celky z Maďarska, Ukrajiny, Polska a Dánska. Dvojice nejlepších týmů doplní v hlavní fázi turnaje čtyřčlenné skupiny.
Skupinu A prozatím tvoří: Slovensko (Košice), Francie (Olonnais) a Jižní Korea (Seshin Buffalo).
Ve skupině B budou hrát: Česko (Sokol STS Exmost Modřice), Švýcarsko (Villars-Sur-Glane) a Kanada (Montreal).
Základní skupiny se odehrají ve sportovní hale VUT v Brně, závěrečné play-off se uskuteční v hale v Kounicově ulici.

Vítěz víkendové akce se však bude moct honosit titulem nejlepší nohejbalový klub světa. Turnaj totiž okoření i kanadský celek z Montrealu a především neuvěřitelně ohební Jihokorejci. "Jsou velmi pohybliví a šikovní. Smečují stejnou nohou, na kterou dopadají. Pro mě je to až neuvěřitelný úder," líčí sportovní manažer akce Gulda. "Studoval jsem to, ale nechápu, jak to dělají."

U videa však muž, který Sokol SDS EXMOST Modřice také trénuje, poslední dny netrávil. Jako jeden z pořadatelů měl starostí nad hlavu. "Moc času jsem teď na trénink neměl. Navíc všechno jsme dělali při práci," líčí nadšenec sportu, v němž patří Česko mezi světovou špičku.

Proto ani nebylo překvapením, že vrcholný podnik se koná v zemi nohejbalu zaslíbené. Zatímco o pořádání jiných sportovních akcí bývají tahanice doprovázené korupčními skandály, boj o nohejbalový svátek vypadal jinak. "U federace je to závislé na tom, zda se k tomu někdo přihlásí," vysvětluje Gulda.

Když záměr mnohonásobných českých šampionů posvětila i modřická radnice, nebylo pochyb, že světová elita zamíří na jižní Moravu. Turnaj startuje páteční  kvalifikací v Holubicích. Dva nejlepší týmy postoupí do hlavní části turnaje, která je na programu zítra v Brně. Finálový mač plánují organizátoři v 19.00 v hale v Kounicově ulici.

Čeští příznivci by v posledním zápase turnaje rádi viděli borce z Modřic. A po něm nejlépe s trofejí nad hlavou. "Chystali jsme se na to několik týdnů. Na rozdíl od extraligy se bude hrát podle mezinárodních pravidel na jeden dopad," podotýká trenér Gulda, jenž se zároveň těší, až shon okolo turnaje pomine. "Těším se na pivo třeba s Korejci. Ale ze všeho nejvíc si oddechneme, až poslední člověk opustí katastr Modřic."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze