Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Noční můrou golfového promotéra je evakuační plán

Diváci v Čeladné při Moravia Silesia Open 2009. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

12 2010
Organizátoři turnaje Czech Open připravují areál v Čeladné pro tisíce golfových příznivců. Výkony špičkových profesionálů budou v příštím týdnu diváci sledovat v hojném počtu i díky tomu, že vstupenky jsou zdarma.

Počet těch, kteří se k získání bezplatné vstupenky zaregistrovali na webových stránkách turnaje ze série European Tour, už se blíží číslu 5 000.

"Pokud se budou lidi přihlašovat tímto tempem, je docela velká pravděpodobnost, že se tu ukáže dvacet tisíc lidí," řekl promotér turnaje Stephen John Alexander Flanagan. "Já to vítám. Budu moc rád, když se hřiště naplní diváky. Na druhou stranu, když bude lidí ještě více, musím udělat organizační změny."

Organizátoři totiž všechno potřebné nastavují na hodnotu dvacet tisíc návštěvníků. "Pokud bychom začali to číslo přesahovat, už bychom museli leccos změnit. Začít bychom museli od struktury celé logistiky," uvedl Flanagan.

Zahrnul do toho větší počet toalet, více stánků s občerstvením, přístupů k vodě, rozšíření parkovacího místa.

Diváci v Čeladné při Moravia Silesia Open 2009.

Diváci v Čeladné při Moravia Silesia Open 2009.

Pokud by počet návštěvníků vzrostl zásadně, musel by Flanagan změnit i bezpečnostní manuál. "I když je vstup zdarma, já zodpovídám za život a bezpečí diváků, hostů, hráčů, novinářů, všech účastníků. A je to jiné, když se starám o deset tisíc lidí, o dvacet tisíc lidí a úplně jiná věc je, když se tu vysype padesát tisíc lidí."

Organizátor musí mít například evakuační plán pro případ bouřky. "To je nejhorší noční můra každého promotéra," podotkl Flanagan.

Proto pozorně sleduje divácký zájem. "Těší mě, že se lidé hlásí, ale na druhé straně musím dávat pozor, v který okamžik přesáhneme to, co momentálně plánujeme, abychom mohli včas reagovat," řekl Flanagan.

kyvadlově na ostravici

Dění kolem Czech Open se nemomezuje pouze na Čeladnou. "U nás si rezervovali hrací čas v době turnaje například golfoví nadšenci z Jihoafrické republiky už v únoru," řekl manažer Golf & Ski Resortu Ostravice Daniel Kollár.

Golfové hřiště v Ostravici.

Ostravické hřiště je totiž od Čeladné jen kousek a pro diváky je to výborná příležitost, jak si zahrát. "Ale hrací čas na pátek a sobotu už máme zcela plný," doplnil Kollár.

Hotel Green Inn u ostravického hřiště obsadí majitelé diamantových karet na Czech Open. "Chystáme tady obrovský party stan, navezeme sem písek jako na pláž, zábava tu pojede nepřetržitě," řekl Kollár.

Mezi hřišti v Čeladné a na Ostravici bude jezdit kyvadlová doprava.Najdete na iDNES.czmobilní verze