Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Noční můra Camposu pominula. Ale zatím jezdí jen s jedním autem

SENNA SE VRACÍ. V prvním tréninku GP Bahrajnu absolvovali svou premiéru ve formuli 1 Bruno Senna i tým Hispania Racing. | foto: AP

12 2010
Jako nejhorší noční můru svého života popisuje Arian Campos chvíle předtím, než byla zabezpečna budoucnost týmu F1, který založil. "Už jsem řekl Ecclestonovi, že nemám sílu pokračovat," prozradil Campos. Ale v Bahrajnu je jeho stáj, i když pod jiným názvem, na startu.

Camposův projekt byl jedním ze tří, které prošly schvalovacím řízením Mezinárodní automobilové federace FIA, ale brzo po zahájení příprav zjistil, že nápad postavit stáj formule 1 neosloví ve Španělsku tolik dostatečně movitých sponzorů, jak si představoval.

V hodině dvanácté zachránil Campos bývalý šéf stáje Midland Colin Kolles, který se stal výkonným ředitelem stáje, zatímco španělský obchodník Jose Ramon Carabate koupil majoritní podíl v týmu.

Jak si vede HRT v Bahrajnu

Inženýři zatím nestihli připravit vůz pro Inda Čandocka, a tak se na trať dostal jen Bruno Senna.

Brazilec byl suverénně nejpomalejším jezdcem startovního pole a navíc kvůli uvolněnému kolu jízdy nedokončil.

"Bylo to velmi, velmi těžké. Ale myslím, že i přesto jsme přípravy zvládli," pokračoval Campos, který kritizoval některý výroky Kollese, který po první návštěvě továrny týmu ve Španělsku prohlásil, že našel jen prázdné haly a pár lidí u počítačů, kteří v životě neviděli formuli 1.

"Když Kollin dorazil do továrny, padlo z jeho strany pár nešťastných vět. Samozřejmě, že nic nenašel. Monoposty byly v kamionech, stejně jako vybavení. A všechno už to bylo v Itálii nachystáno na přepravu do Brahrajnu," sdělil Campos, který po přesunu pravomocí zůstal alespoň viceprezidentem týmu.

Podle Campose původně plánoval Kolles přesun týmu do Německa, ale nakonec se domluvili, že sídlo zůstane ve Španělsku. Proti přejmenování z původního Camposu na Hispania Racing, zkrácení HRT, nic neměl.

Adrian Campos není osobně při premiéře španělského týmu ve formuli 1. Kvůli zlomené noze do Bahrajnu neodcestoval.

Výsledky prvního tréninků najdete ZDE

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze