Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nebuď smutná, chlácholil koulařský šampion Ogrodníkovou kyticí

Ostěpařka Nikol Ogrodníková na mítinku Zlatá tretra | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

18 2014
Z českých atletů byli na Zlaté tretře Ostrava nejvýše oštěpař Veselý (první - 87,38 m), koulaři Marcel (druhý - 20,90 m) a Staněk (třetí - 20,58 m) a tyčkař Kudlička (třetí - 563 cm). Hned dvě hvězdy české atletiky, Barbora Špotáková a Pavel Maslák, však na startu Zlaté tretry Ostrava chyběly.

Masláka už dříve vyřadil natržený stehenní sval, Špotákovou před odletem do Ostravy skolil zánět slepého střeva.

Pavel Maslák seděl na tribuně s rodinou a užíval si závody coby divák. Přesto se dostal i na dráhu. Při slavnostním zahájení nasedl do kabrioletu s LaShawnem Merrittem a společně objeli čestné kolo.

„Ááá Mašlak...,“ zkomolil Merritt jméno českého čtvrtkaře. „Vždy běhá ve vnější dráze a vždy začíná velmi rychle, podle toho si ho pamatuji.“ Masláka mrzelo, že nemůže s Merrittem běžet čtyřstovku. Stihl si s ním aspoň povykládat?

Fotogalerie

„Zase tak dobře anglicky neumím, takže jsme moc nepokecali,“ usmál se český rekordman a odchovanec havířovské atletiky.

Hlavně ho těší, že už zase trénuje. „Závodit ještě nemůžu, ale za dva tři týdny bych měl být úplně v pořádku.“ Maslák si stihl promluvit i s vítkovickou běžkyní Janou Slaninovou, která se poprvé představila v hlavním programu, a to na 200 metrů. „Nesmíš se bát,“ radil jí.

„Nebála jsem se,“ řekla po závodě, v němž doběhla šestá časem 24,32 vteřiny. Vítězná Allyson Felixová byla v cíli za 22,75.

„Běželo se mi docela fajn,“ dodala Jana Slaninová z SSK Vítkovice. Leč s časem spokojená nebyla. „Chtěla jsem zaútočit na hranici 24 vteřin. Ale protivítr byl přes jedna, odpoledne foukalo lépe, do zad.“

Takže ji vítr přibrzdil? „Nevím, ale potýkám se s lehkým nachlazením. Nechci se na nic vymlouvat.“

České oštěpařky při neúčasti Barbory Špotákové zastupovala také vítkovická Nikol Ogrodníková. Hodila 53,30 metru a skončila pátá. Hodem 64,45 metru vyhrála Slovinka Martina Ratejová.

„Vůbec nejsem spokojená,“ prohlásila Ogrodníková. „Cítila jsem se dobře, ale hlava si dělala svoje.“ Zradila ji technika při odhozu.

Potěšil ji aspoň koulař Polák Pawel Majewski, když ji daroval kytici, kterou dostal za vítězství. „Nebuď smutná,“ řekl jí Majewski. „Jsem ráda, že mě tak podpořil, je hezké mít takové kamarády,“ dodala oštěpařka.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze