Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nikoho jsme nepodrazili, tvrdí triatlonisté

6 2000
B r n o - Triatlonisté z Brna odstřelili reprezentačního trenéra, rozneslo se na sklonku minulého týdne. Nic takového jsme neudělali, brání se sportovci. Jen jsme dopisem doporučili někoho jiného, říkají. Martin Dvořák už nepokračuje v roli trenéra triatlonové reprezentace, nový je kouč i název funkce. Jiří Jelínek, zvolený jako jeho nástupce, bude napříště vystupovat jako koordinátor. Ve výběrovém řízení Českého svazu triatlonu dostal Jelínek přednost před dalšími čtyřmi kandidáty, mezi nimiž byl i Dvořák. Ten vzápětí konstatoval, že se tak stalo na popud triatlonistů brněnského Kepák týmu Krňávka, Ospalého a Berkové. "Odstřelili mě," zpovídal se pln hořkosti novinářům. Tomu se triatlonisté diví.

"Nikoho jsme neodstřelovali. Vždyť nemáme hlasovací právo," ohradil se Filip Ospalý. Existenci dopisu, který před volbami doputoval do sídla svazu, však nepopírá. Sám je jeho autorem. "Napsat názor není zakázané. Týká se nás přece, kdo s námi bude jezdit po světě. Podepsali jsme se sami za sebe, ne za Kepák tým," vysvětluje.

O tom, že Dvořák nemá být v čele reprezentační skupiny, se prý mezi triatlonisty hovořilo od jara. Důvodem byla nedorozumění mezi oběma stranami. "Něco proběhlo v Perthu, na olympiádě taky," potvrdil Martin Krňávek. "Vedle podpory pro zvolení Jelínka koordinátorem byl v dopise i názor, že bychom byli neradi, kdyby vyhrál Dvořák."

To Dvořák dosud nestrávil. Diví se, že je někdo proti němu, když má za sebou úspěchy. Naposledy bronz Řehuly ze Sydney. Argumentuje také, že Jelínek nemá dostatečné trenérské vzdělání. "To není na překážku. Obsahem práce je koordinace, ne trénování. Dvořák taky nikoho netrénoval, jeho činnost byla organizační," řekl Michal Kočař, místopředseda výkonného výboru.

Nakonec proti Dvořákovi hlasovali čtyři z pěti svazových činovníků. "S Dvořákem bylo těžké vyjít, málokdy splnil, co řekl." Přesto je zřejmé, že se triatlonisté vložili do věci razantně. Jelínek původně kandidovat nechtěl, tak ho přesvědčili, že to má smysl. "Mluvil jsem s ním o tom, proč se nepřihlásil, a on si to pak rozmyslel," řekl k tomu Ospalý.

Už tehdy měl ale jasno v tom, že pošle dopis, v němž vysloví svůj názor. "Kdyby se Jelínek nepřihlásil, podpořil bych Dvořáka," řekl. A proč dal prostor k podpisu jen kolegům z Kepák týmu? "Ostatní jsem na mobilech nesehnal."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze