Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Nikdy jsem kokain nebral. Přísahám, říká tenisový hříšník Gasquet

Richard Gasquet | foto: Reuters

5 2009
Francouzský tenista Richard Gasquet, který byl v březnu pozitivně testován na přítomnost kokainu, je stále přesvědčen o své nevině. A chystá se to pomocí nespecifikovaných právních kroků dokázat. "Nikdy, nikdy v životě jsem kokain nevzal. To mohu odpřísáhnout," zopakoval provizorně suspendovaný Gasquet.

Dvaaadvacetiletý Gasquet byl pozitivně testován na přítomnost kokainu v březnu před turnajem v Miami, z něhož se později odhlásil kvůli zranění ramena.

"Nikdy v životě jsem kokain nevzal," zopakoval Gasquet francouzskému deníku L´Equipe. "Nikdo na okruhu nic takového nevezme. Máme ze všeho strach. Když si chci vzít aspirin, radši desetkrát zavolám doktorovi, jestli můžu," bránil se.

Pokud se skutečně prokáže tenistova vina, a přítomnost zakázané látky potvrdil i kontrolní vzorek, hrozí Gasquetovi dvouletý distanc.
Tenista ale údajně chystá nespecifikované právní kroky, aby svou nevinu dokázal.

Gasquet si vzpomíná, že ještě před odevzdáním vzorku navštívil v Key Biscayne noční podnik. "Jeden z lidí mi té noci říkal, že kolem našeho stolu kokain koloval," řekl. A jelikož u mě bylo naměřeno asi desetkrát menší množství, než je jedna dávka, možné je všechno,"

Ale žádný kokain prý nespatřil. "Kdybych ho viděl, okamžitě bych ten klub opustil." V rozhovoru pro rozhlasovou stanici Europe 1 pak Gasquet řekl, že z klubu odešel ve 4 hodiny ráno. Vypil prý jen jeden nápoj obsahující vodku.

Co ukáže test DNA?

Tenista si nezávisle na rozboru moči nechal udělat vlastní test rozboru vlasů, který žádné stopy kokainu neukázal. V anglickém Oxfordu prý dobrovolně podstoupil test DNA, aby se ukázalo, zda jeho moč nebyla zaměněna s jinou. "Ptal jsem se ITF (Mezinárodní tenisové federace), zda budou akceptovat jeho výsledky. Řekli, že ano, a já jsem jim vděčný."

Gasquet, který 18. června oslaví 23. narozeniny, byl do vyřešení případu provizorně suspendován. Přišel i právě probíhající grandslamové Roland Garros.

Pokud dostane dvouletý distanc, hodlá se vrátit.

"Moje motivace nikdy nebyla silnější. Je mi třiadvacet, dobré časy se vrátí zpátky," doufá. "Jsem nevinný a moje kariéra je daleko od jejího konce."

Autor:


Nejčtenější

Už víte, kam do školky?
Už víte, kam do školky?

Také vás čeká tento rok zápis do školky? Poraďte se, jaká školka je nejlepší ve vašem okolí, či jestli zvolit státní nebo soukromou.

Najdete na iDNES.czmobilní verze