Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kulečníkový profík z Nizozemí stihl od stolů vyrazit i do kina

Nick van den Berg na biliardovém turnaji v Pardubicích | foto: Michal Klíma, MAFRA

15 2015
Je zvyklý objíždět destinace po celém světě. Do Pardubic však nizozemský kulečníkový profesionál Nick van den Berg zamířil v kariéře poprvé, když se jako hlavní hvězda zúčastnil koncem minulého týdne mezinárodního turnaje, pořádaného místním klubem Maple Pool. V nabitém programu si rodák z Amsterdamu našel čas, aby opustil prostory velké arény.

„Stihl jsem zajít do kina a podívat se do centra města, které vypadalo moc hezky. Líbilo se mi tady a rovněž lidé zde byli příjemní. Když turnaj porovnám s ostatními, byl tento vysoce nadprůměrný,“ pochvaloval si pětatřicetiletý hráč.

Myšlenky na plánovaný triumf ale musel zahnat po semifinále, v němž hladce podlehl (1:6) pozdějšímu českému vítězi Michalu Gavenčiakovi.

„Pochopitelně jsem tady chtěl vyhrát, ale kulečník je zkrátka nevyzpytatelný. Velmi důležitý je úvodní rozstřel, a ten se mi proti Michalovi bohužel třikrát nepovedl. Musím však uznat, že soupeř hrál velmi dobře. Udělal jsem hodně chyb, a proto jsem zápas ztratil,“ mrzelo Holanďana, jehož povrch hlavy byl takřka stejně hladký, jako barevné koule na hracích stolech. Ty se ostatně Van den Bergovi zamlouvaly.

„Byly jedny z nejlepších, na kterých jsem kdy hrál. Podmínky byly výborné. Turnaje světového formátu se konají v podobném prostředí, jako bylo to zdejší,“ řekl hráč, jenž na východ Čech zamířil rovnou z turnaje China Open, kde ve světové konkurenci získal třetí místo.

Aktuálně 34. muž světového žebříčku poté mohl upřednostnit lépe dotovaný turnaj v nedalekém Hongkongu, ale dodržel slovo a dal přednost Pardubicím. „Slíbil jsem již dříve pořadatelům, že přijedu sem. Nemohl jsem tedy odmítnout,“ řekl Van den Berg, který si nyní hodlá „odfrknout“.

„Budu mít týden volno a pak se zúčastním turnaje u nás v Holandsku. Následně mám v plánu turnaje v Rakousku, USA, Rusku či v Anglii. Zemí, které procestuji, je spousta,“ dodal Van den Berg.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze