Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Že jsem zápas vypouštěl? Kyrgios se naštval: Zkuste si returnovat sami

Nick Kyrgios v osmifinále Wimbledonu. | foto: AP

7 2015
Londýn (Od našeho zpravodaje) - Kdykoliv ve Wimbledonu hraje Nick Kyrgios, je o nevšední momenty postaráno. V osmifinále sice prohrál s Richardem Gasquetem, přesto se o jeho zápase mluvilo ještě dlouho po skončení. Australský tenista si v něm znovu neodpustil slovní výlevy, místy navíc vypadal, jako by ani nechtěl hrát.

Byly to v pondělí na kurtu číslo 2 až bizarní scény.

Šlo o čtvrtfinále Wimbledonu, nejslavnějšího tenisového turnaje. Leckdo by se přetrhl, jen aby měl možnost si o něj zahrát.

Nikoliv však Nick Kyrgios. Ve třetím gamu druhého setu jen sledoval servisy svého soupeře, občas ledabyle nastavil raketu. Skutečně se zdálo, jako by mu na výsledku ani nezáleželo.

Na tiskové konferenci však takovou věc odmítl. „Hrál jsem pořád dál,“ tvrdil. 

Jenže reportéry tímto vysvětlením neuspokojil.

Mohl byste pořádně vysvětlit, proč jste nereturnoval jeho servisy? Zdálo se, že ten game vypouštíte, zazněl dotaz z publika.

A Kyrgios vyjel: „Chcete si zkusit returnovat servis Richarda Gasqueta? Dám vám raketu a schválně si zkuste, kolikrát se vám to povede.“

Jenže vy jste profesionální tenista...

„Podával zkrátka moc dobře,“ odvětil sebevědomý mladík.

Během čtyř kol Wimbledonu stihl vzbudit pěkný poprask. V prvním kole po sporném verdiktu rozhodčího zahlásil „Špíno“, byť tvrdil, že mluvil jen k sobě.

Ve třetím kole ostře hodil raketou, která se odrazila do publika, za což dostal pokutu 7 500 dolarů. Za nadávky během osmifinále musí platit další dva tisíce.

Rozhodčím vadilo i to, jak protahoval pauzy mezi jednotlivými gamy. „Měním si ponožky. Mám dva páry a teď si jeden sundavám,“ vysvětloval Kyrgios.

Nejvážnější spor ale nakonec přišel až po skončení jeho účinkování ve Wimbledonu. 

Bývalá plavecká hvězda Dawn Fraserová zkritizovala jeho i krajana Tomice, který se obul do australského svazu, za chování v All England Clubu. „Pokud nedokážou být dobrým příkladem pro australskou mládež a nelíbí se jim tu, měli by se vrátit tam, odkud pocházejí jejich rodiče,“ prohlásila.

Tomic má matku z Bosny, otce Chorvata. Kyrgios se sice narodil v Austrálii, jeho matka je však z Malajsie, otec původem Řek. A nenechal si kritiku líbit, na Facebooku označil Fraserovou za rasistku, proti čemuž se ona bránila: „Mrzí mě, pokud si to někdo vyložil takhle.“

Kyrgios však zajistil, aby se víc než o jeho mimořádném nadání zase jednou mluvilo o jeho vystupování na kurtu i mimo něj.Najdete na iDNES.czmobilní verze