Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nič a Šarochová vyhráli MČR v golfu na rány

17 2003
Karlštejn - Nejcennější české amatérské tituly v golfu získali ve hře na rány na Karlštejně Petr Nič z GC Praha a Lucie Šarochová hájící barvy GC Erpet Praha. Oba mladící zvítězili s náskokem šesti úderů. Mezi muži vybojoval stříbro obhájce titulu Roman Svoboda (GC Čechie), na třetím místě skončil Němec Arwed Fischer.

I v ženské kategorii rozhodovala o druhém místě jediná rána a obsadila ho Rakušanka Catharina Mädelová před Slovenkou Zuzanou Kamasovou. 

Čeští hráči již čtvrtý rok za sebou nenechali usednout nikoho ze zahraničních účastníků na domácí golfový trůn a navíc vyhráli i vložené soutěže o Pohár národů.

Poslední kolo přineslo v mužské kategorii výborný golf a hned sedm hráčů dokázalo jít výborně připravené karlštejnské hřiště v jeho paru nebo lépe. Vedoucí Ničovo postavení sice mohlo ohrozit snad jen fatální selhání, ale to nepřišlo. "Utekl mi začátek, po kterém jsem byl po šesti jamkách plus dvě rány. Pak se mi však podařila tři birdie za sebou a všechno se v dobré obrátilo. Soustředil jsem se na co nejlepší výkon a měl jsem ze své hry, podobně jako po celé čtyři dny mistrovství, dobrý pocit," řekl po skončení šampionátu Nič, jež poslední den zahrál dvě rány pod par.

Na čtvrté místo za Svobodu a Fischera se po výborném finiši propracoval Peterka.

V ženské kategorii potvrdila jedním úderem pod par (71) své vedoucí postavení po třetím kole Šarochová. "Nejhůře se mi hrálo hned první den, mohly za to tréma a obrovské horko. S rostoucím náskokem před soupeřkami se mi hrálo pořád líp. Škoda, že mistrovství trvalo jen čtyři dny," řekla Šarochová.

Druhá Mädelová svedla o stříbro boj s Kamasovou a rozhodovalo se až v samém závěru, kdy Slovenska opouštěla sedmnáctku se sklopenou hlavou a se sedmi údery ve skórkartě. Obhájkyně titulu Petra Kvídová pokračovala i v závěrečném kole v matném výkonu (78) a musela se spokojit jen s desátým místem.

Výsledky:
Muži:
1. Nič (GC Praha) 283, 2. Svoboda (GC Čechie) 289, 3. Fischer (Něm.) 290, 4. Peterka (GC Cihelny) 291, 5. P. Skopový (GC Karlovy Vary) 292, 6. Studen (Slovin.) 294.
Ženy: 1. Šarochová (GC Erpet) 293, 2. Mädelová (Rak.) 299, 3. Kamasová (SR) 300, 4. Verčenovová (Rus.) 304, 5. Kikeljeová (Slovin.) 304, 6. Galová (Něm.) 305, ...9. Dudysová (GC Mariánské Lázně) 310, 10. Kvídová (GC Štiřín) 312.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze