Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Ostravský basketbal dostal nového majitele. Ten chce do české špičky

Jan Močnik (7) z Olomoucka nahání soupeře z Ostravy. | foto: Radek Váňa / BK Olomoucko

29 2017
Tomáš Vrátný se prostřednictvím svých firem z holdingu ČSAD Ostrava stal většinovým majitelem basketbalového klubu NH Ostrava. „Basketbal zařadíme do naší firemní struktury a přijmeme ho za svého partnera s tím, že budeme do jeho řízení zasahovat aktivněji než dosud,“ uvedl Tomáš Vrátný, který klub podporuje už 14 let.

Generálním manažerem se stal Tomáš Ostárek, který se věnoval tenisu. Dosavadní šéf Ladislav Kudela zůstane u týmu jako sportovní konzultant. „Má kontakty ve světě, takže nám bude pomáhat v komunikaci s trenéry i hráči a Tomáši Ostárkovi s aklimatizací,“ řekl Vrátný.

Fotogalerie

Jeho cílem je klub stabilizovat a pokusit se do tří let poskládat mužstvo tak, aby útočilo na přední příčky nejvyšší domácí soutěže. Momentálně jsou Ostravští po devíti kolech ligy osmí.

„Chceme, aby se ostravský basketbal vrátil tam, kam patří,“ uvedl Tomáš Vrátný. „Proto budeme pracovat i na zlepšení spolupráce s mládežnickými oddíly ve městě a okolí a zvažujeme i rekonstrukci haly Tatran. Ještě se ale musíme podívat, zda se nám to vyplatí.“

Klub se v minulosti potýkal s dluhy. „Drtivá většina je vyřešená, což byl náš prvotní úkol,“ podotkl Tomáš Vrátný.

Tomáš Ostárek tvrdí, že nejde do neznámého prostředí. „S Tomášem Vrátným spolupracuji delší dobu, zázemí klubu znám, na domácí zápasy chodím už několik let.“

Tomáš Vrátný

Tomáš Vrátný

Nejtěžší podle něj bude zajistit peníze na příští sezony. Dosud se rozpočet klubu pohyboval kolem deseti milionů korun. Jenže kvalitnější bude vyžadovat více peněz. „Mým úkolem je i to, aby se nám dařilo v Ostravě udržet odchovance, aby nám neutíkali jinam,“ dodal Tomáš Ostárek.

Autor:


Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze