Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Basketbalová Ostrava buduje nový tým a řeší spor o Bratčenkova

Ostravský rozehrávač Adam Číž proklouzl mezi hráči Děčína Pavlem Bosákem a Robertem Landou. | foto: Jiří Seidl, MF DNES

9 2015
V roce 2013 slavili ostravští basketbalisté ligový bronz. Ale poté nastal jejich útlum. A letos? Cílem bude play-off, avšak v NH si uvědomují, že to není úkol jednoduchý.

„Náš tým bude slabší než loni,“ upozornil ostravský manažer Ladislav Kudela. „Příležitost dostanou hráči, kteří v minulosti tolik nehráli, a k tomu i někteří noví. Procházíme generační obměnou, ale snad se během roku dvou mančaft dostane na vyšší úroveň.“

Play-off by podle Kudely bylo super. „Rádi bychom hráli v klidu, ale to bude záležet i na tom, jak si povedou ostatní celky. Čtyři pět jich bude silných, zbytek se uvidí.“

NH Ostrava

Rozehrávači: Adam Číž (dres číslo 11), Vojtěch Jančík (1), Darien Hooker (10)

Křídla: Vojtěch Bratčenkov (5), Daniel Klímek (14), Jan Landor (9), Vojtěch Mrkva (4), Martin Šplíchal (8)

Pivoti: Petr Bohačík (17), Dwan Caldwell (15), Garret Kerr (33), Jan Koloničný (6), Jan Leczo (35), Michael Medvecký (13), Adam Urbánek (30)

Trenér: Dušan Medvecký

Asistent: Marek Stuchlý st.

Manažer: Ladislav Kudela

Ostravští začínají sezonu se třemi Američany - pivoty Garretem Kerrem a Dwanem Caldwellem a Darienem Hookerem, který může hrát na pozici prvního i druhého rozehrávače. „Caldwell působil v Rumunsku a u nás je na dvoutýdenní zkoušce,“ podotkl Kudela.

Z hráčů, kteří minulou sezonu hráli stabilně, zůstal v Ostravě rozehrávač Adam Číž a s ním samí mladíci. Posilou by měl být z Pardubic se vrátivší pivot Petr Bohačík.

„Petr zatím splňuje to, co jsme od něho očekávali,“ řekl Ladislav Kudela. „Důležité je, že jsme udrželi Adama Číže.“

Dál však pokračují odchody ostravských basketbalistů do Opavy. Před sezonou tam zamířili hned tři - Filip Zbránek, Luděk Jurečka a mladý rozehrávač Rostislav Dragoun. V kádru Opavy jich už je osm.

„Zbránkovi i Jurečkovi skončila smlouva,“ řekl Kudela. „Pokud jde o Dragouna, tak to upekli za našimi zády. Opavané šli do hráče, který byl pod smlouvou, což se nedělá.“

Dragoun je hráčem BCM Ostrava, to mělo jeho přestupová práva. „Do toho jsme neměli šanci zasáhnout a ani jsme nechtěli vířit vodu. Proč bychom mu měli ničit kariéru?“ řekl Ladislav Kudela.

Opavský manažer Štěnička tvrdí, že se Dragoun sám ze smlouvy v Ostravě vykoupil. „Možná z BCM Ostrava. U nás měl sice kontrakt, ale na střídavý start,“ dodal Kudela.

Byť Ostravští jako svou druhou posilu uvedli Vojtěcha Bratčenkova z Prostějova, jeho příchod řešili do poslední chvíle. „Klub si za něj nárokuje výchovné, ale my tvrdíme, že to za něj už platili sami Prostějovští, když ho získali,“ řekl Kudela.

Věřil, že vše dobře dopadne, aby Bratčenkov už v sobotu hrál. A to rovnou proti Prostějovu, který NH Ostrava hostí od 17.30.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze