Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nevěrný Woods se rozvedl, jeho bývalá žena zřejmě dostane stovky milionů

Elin Nordegrenová a Tiger Woods | foto: AP

23 2010
Příběh o životní prohře jedné z ikon světového sportu má očekávanou dohru. Manželství nejlepšího světového golfisty Tigera Woodse s Elin Nordegrenovou skončilo, rozvod byl zpečetěn u soudu ve floridském Panama City.

"Mrzí nás, že je naše manželství minulostí, a přejeme jeden druhému v budoucnosti jen to nejlepší," uvedli Woods a jeho bývalá choť ve společném prohlášení, které citoval server magazínu People.

Loni na podzim se ukázalo, že Woods manželku mnohonásobně podvedl s jinými ženami. Později se veřejně omluvil za blíže nespecifikované nečestné jednání vůči Elin i jiným členům své rodiny.

Woods se snažil svazek s někdejší švédskou modelkou, se kterou má dvě děti, zachránit. Na několik měsíců přerušil kariéru a na specializované klinice se léčil ze závislosti na sexu, ale rozpadu manželství nezabránil.

Teď už bývalí partneři spolu delší dobu nežili, Nordegrenová se stáhla i s tříletou Sam Alexis a osmnáctiměsíčním Charliem Axelem do menšího domu na Floridě, kde leží hlavní rodinné sídlo, a když Woods hrál turnaje, pobývala s dětmi ve své vlasti.

Na spokojenost svých ratolestí ale myslí oba. "I když už nejsme manželé, jsme stále rodiči dvou nádherných dětí a jejich štěstí pro nás oba vždy bylo a bude to hlavní," stojí rovněž v prohlášení.

Rozvod za půl miliardy

Nejlepší současný golfista světa po rozvodu pocítí i něco jiného než tíhu veřejného pokání - značný úbytek na svém kontě.

Podrobnosti ohledně majetkového vyrovnání Woodsovi nezveřejnili, předpokládá se však, že půjde o rekordní částku. Spekulace hovořily o tom, že třicetiletá Nordegrenová získá půl miliardy dolarů, možná 750 tisíc.

Elin Nordegrenová-Woodsová a syn Charlie Axel doma na Floridě.

Elin Nordegrenová-Woodsová a syn Charlie Axel doma na Floridě.

O čtyři roky starší Woods je už řadu let nejlépe vydělávajícím sportovcem světa, ročně si přijde na více než 100 milionů dolarů.

Příjmy má hlavně z reklamy, ale po vypuknutí aféry vítěz čtrnácti turnajů kategorie major o několik sponzorů přišel. Údajně ho skandál, během kterého se veřejně přihlásilo více než deset jeho údajných milenek, připravil o 35 až 50 milionů dolarů.

Tiger Woods s manželkou Elin Nordegrenovou a dcerou Sam.

Tiger Woods s manželkou Elin Nordegrenovou a dcerou Sam.

Mlčení až za hrob

Podle informací internetového magazínu tmz.com, jehož specializací je život celebrit, byla jako součást rozvodové dohody zakotvena klauzule doživotního mlčení.

Ex-manželka podle ní nesmí mluvit ani psát hlavně o událostech z loňského listopadu. Podivná popůlnoční hráčova nehoda poblíž společné rezidence na prestižní adrese ve Windermere na Floridě, stejně jako proces odhalení jeho nevěr zůstanou předmětem spekulací.

Rezidence Tigera Woodse, Windermere na Floridě.

Rezidence Tigera Woodse, Windermere na Floridě.

Nordegrenová si naopak údajně vymohla, že společné děti nesmějí být pod vlivem žádné z Woodsových partnerek.

Herní mizérie

Osobní problémy se odrazily i ve Woodsovým výkonech. Po dubnovém návratu ke golfu nedokázal vyhrát ani jeden turnaj a nedávno na Bridgestone Invitational skončil dokonce předposlední, což pro něj byla historická blamáž.

Tiger Woods, Bridgestone Invitational, 3. kolo

V tomto týdnu má majitel 71 titulů z okruhu PGA hrát na turnaji The Barclays, prvním ze čtyř podniků štědře dotované série play-off amerického okruhu.

Autoři: ,


Grafton Recruitment Praha
JUNIOR PROJECT MANAGER - Brownfield

Grafton Recruitment Praha
Praha
nabízený plat: 35 000 - 45 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze