Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Neuvěřitelné, Liberec vedl v Opavě už 12:0

20 2004
Opava - Neuvěřitelné. Nahrávač libereckých volejbalistů Lukáš Ticháček vydržel podávat do stavu 12:0. Až pak jeho rekordní šňůru utnul smeč Michala Sukuby. Druhý set sobotního zápasu Opava - Liberec se zapsal do dějin extraligy. Aby při hře bez ztrát, kdy každá chyba znamená bod, vedl jeden z týmů 12:0 či 19:2, to je rarita, která nakonec pomohla hostům k hladké výhře 3:0.

"To jsme ještě nezažili," shodli se aktéři utkání. "Možná někdy v přípravce," usmál se liberecký smečař Michal Bíza. "Lukáš Ticháček dobře podával a my jsme zablokovali vše, co šlo k nám."

Když už Ticháček podával pojedenácté, Milan Bican mu naznačoval, aby poslal míč do hry spodem.
"To bych neudělal, šlo jen o takové hecování," řekl Ticháček. "Podstatné bylo, že kluci všechno odblokovali, ne můj servis."

Liberečtí se k 19 bodům dostali jen na tři otočení v sestavě, při servisech Ticháčka, Bízy a Dittricha.

"K rekordům české ligy bude určitě patřit, že jeden hráč podával do stavu 12:0," řekl liberecký trenér Petr Brom.

"Byl to obrovský výpadek," komentoval druhou sadu opavský blokař Michal Sukuba. "To nejde ničím omluvit, byla to ostuda."

Až v samém závěru domácí stav lehce zkorigovali, dostali se aspoň na deset bodů. "Když vedete o patnáct šestnáct bodů, přece jen trochu ztratíte koncentraci," připustil Michal Bíza. "Důležité bylo zápas už nepustit."

To se podařilo a Liberec vyhrál ve třech setech 3:0. Opavští volejbalisté po vyrovnané první sadě nedokázali hostům vzdorovat. "První set jsme hráli parádně, ale pak tady bylo už jen jedno mužstvo, Liberec," řekl opavský hrající trenér Milan Hadrava. "Najednou jako bychom už byli u stromečku."

Ve druhé sadě Opavští čekali na první bod třináct míčů. Už se nezvedli. Špatně přihrávali, neubránili se a propadli v útoku.

"Začali jsme dobře podávat a soupeř si nedokázal přihrát, v tom byl rozdíl," řekl liberecký trenér Petr Brom.
"Zlepšili jsme obranu a na smečařích Opavy byla znát bojácnost."

Ke všemu první a druhý set Opavští Mikula a Plichta zakončili zkaženým podáním. "Tak hrozně jsme ještě nehráli," povzdechl si opavský blokař Michal Sukuba, pro něhož byla prohra o to krutější, že přišel právě z Liberce.

"Hosté hráli tie-breakově, trpělivě, bez chyb," řekl Milan Hadrava. "U nás nebyl nikdo schopný vzít na sebe zodpovědnost. Rozdíl byl i v sebevědomí hráčů."

Rozhodčí: Dvořák, Dočkal. Sety: 23:25, 10:25, 17:25.
Čas: 60 minut. Přímé body podáním: 4:5. Zkažené servisy: 10:8. Body blokem: 4:11.
Opava: Malčík, Plichta, Sukuba, Paták, Kysela, Demar, libero Obdržálek - Valaštek, Mikula, Kvapil, Hadrava.
Liberec: Zadražil, Ticháček, Bíza, Dittrich, Rejlek, Jeslínek, libero Kryštof.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze