Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Neumíš se uhnout? Hulákal Fisichella

7 2006
Nürburgring - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Vyskočil z kokpitu, přesprintoval kolem garáží šesti týmů a vtrhl do boxu BMW. Vůbec ho nezajímalo, že Jacques Villeneuve seděl v kokpitu a připravoval se s inženýry na závěrečnou část kvalifikace. Giancarlo Fisichella do ní nepostoupil. A bylo mu jasné proč. "Cos to tam na té trati dělal? Neumíš se uhnout?" hulákal na Kanaďana.

Rozzuřený Fisichella bude startovat z jedenáctého místa, zatímco druhý jezdec Renaultu Alonso je na pole position. To je mezi týmovými kolegy nevídaný rozdíl.

Třiatřicetiletý Ital si měl podle plánu vyjet čas zajišťující postup mezi nejlepších deset v závěru prostřední části kvalifikace, ale bílé zadní křídlo pomalu jedoucího stroje bavorské automobilky mu neuhnulo ani o píď. Za jízdy zuřivě gestikuloval směrem k bývalému mistru světa.

"Jeho způsob jízdy byl naprosto nepřijatelný. Dobře ví, jak hodně ztrácíte za jiným autem. I když za ním visíte třeba jen sto metrů. Přijdete o přítlak, velkou část přilnavosti. Navíc ani nejel letmé kolo," chrlil ze sebe Fisichella. 

Villeneuvovi to nedalo. Po skončení kvalifikačního tréninku se sebral, a šel situaci s Fisichellou probrat. Promluvit si o problému jako chlap s chlapem. Ale dokázal jediné. Rožhavil horkokrevného Itala k ještě větší nepříčetnosti. "Mluvil jsem s ním, ale nedokázal se ani omluvit. Tím u mě skončil."

Villeneuve mu řekl, že se pokoušel udržovat teplotu pneumatik, a že mu vůbec nepřišlo, že by by za ním nějak blízko. "Přitom mě měl od deváté zatáčky na zadku. Navíc jsem mu ukazoval rukou. Co udělal, i řekl, je nepřijatelné. Velmi neprofesionální."

Nabýt na trati Villeneuva, Fisichella by s postupem do nejlepší desítky neměl problémy. Sám si věřil do první nebo druhé řady na startu. "Neříkám, že bych byl na pole position, ale do nejlepší čtyřky bych se dostal. V závodě bych býval bojoval o vítězství. Takhle nemám šanci ani na stupně vítězů," stěžoval si rodilý Říman.

Podle pravidel mají komisaři právo potrestat odebráním času toho jezdce, který jiného v kvalifikaci úmyslně zpomalí. "Musí být potrestán. Pravidla mluví jasně. Jinak to příště udělal znovu."

A závodní komisaři dali jezdci Renaultu za pravdu. V sobotu, těsně před devátou večer, vynesli po dlouhé poradě rozhodnutí. "Za porušení článku 116B sportovních pravidel formule 1 byly jezdci auta číslo 17 odebrány tři nejrychlejší kola."

Villeneuve by tak klesl na konec první desítky, ale protože Mark Webbber byl za výměnu motoru potrestán posunem o deset míst dozadu. Začne Velkou cenu Evropy z devátého místa.

A Fisichella se bude opět z bezprostřední blízkosti dívat na jeho zadní křídlo. Na roštu ma patří pozice hned za Kanaďanem. Můžeme se těšit na odvetu v první zatáčce?

Závod budeme od 14.00 sledovat v on-line přenosu ZDE

Autor:


Nejčtenější

denicky-depo-provera-uz-nikdy
denicky-depo-provera-uz-nikdy

Deníček maminky, která vypráví, jaká úskalí může mít hormonální injekce.

Najdete na iDNES.czmobilní verze