Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Neumannovou čeká hektická sobota

26 2006
Praha - Pořádně hektickou sobotu má před sebou česká běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová. Olympijskou vítězku čeká nejprve první závod letošního ročníku Světového poháru v Düsseldorfu, večer pak převezme z rukou prezidenta Václava Klause na Pražském hradě medaili Za zásluhy.

Do Prahy poletí soukromým letadlem.

Česká běžkyně to ale nebude mít vůbec snadné. Dlouho totiž žila v domnění, že závody si odbude dopoledne a večerní slávu v Praze hravě stihne. Jenomže start kvalifikace je až ve 13:00 a pokud postoupí, odstartuje do čtvrtfinálové jízdy po patnácté hodině.

Semifinále je na programu v 16:00 a případné finále o dvacet minut později. "Když nebude špatné počasí, tak to stihne," řekl manažer Josef Jindra.

Tým Kateřiny Neumannové situaci řešil s prezidentskou kanceláří, neboť do Prahy to je z Düsseldorfu 750 kilometrů a autem by to nebylo možné stihnout.

"Říkala jsem, že když to bude jen trochu možné, udělám vše proto, abych se tam dostala. Ale závod vypouštět kvůli tomu nebudu," prohlásila. "A taky musím trochu vypadat jako člověk," usmála se. "Hned jak skončí závod, odvezeme ji na letiště," uvedl Jindra.

Nebude mít ani čas nechat si ušít novou róbu od své dvorní návrhářky Věry Kocové, s níž konzultuje svůj šatník už přes deset let. "Asi použiji nějakou už hotovou. Já mám ty šaty většinou jednou až dvakrát použité," pravil a ujistila, že něco připraví na novinářskou anketu Sportovec roku, jehož je favoritkou.

Před dvěma lety se uvažovalo o jejím přeletu vrtulníkem právě na Sportovce roku ze Světového poháru v Ramsau, tehdy z toho však sešlo. Podobný úprk absolvovala letos na jaře, kdy přiletěla z dopoledního závodu SP v Oslu, aby převzala mimořádnou cenu TýTý  za "nejvíce reprízovaný pořad roku". Tehdy však letěla pravidelnou linkou.

Neumannová vyznamenání bere jako závazek do budoucna. "Určitě to daleko víc
ocením po pár letech. Ne, že bych si toho nevážila, ale ta doba je teď hektická a navíc zatím stále ještě závodím," povídala. Že je mezi navrženými, se dozvěděla už dříve. "Ale přes léto jsem to hodila za hlavu," pravila.

Připomněli jí to až na soustředění na Dachsteinu novináři, když jí začali po zveřejnění seznamů volat. "Ale nevěděla jsem, co k tomu říct, tak jsem dělala, že jsem ztratila telefon," smála se Neumannová.

"Doufám, že mi prezident nenadržoval, když je sportovec," prohlásila z legrace. "Ale je to přeci jen státní vyznamenání, ne vyznamenání pana Klause," dodal vážně.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze