Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Neumannová už řeší kariéru - i u kadeřníka

Kateřina Neumannová - olympijská vítězka. | foto: Michal RůžičkaMF DNES

22 2006
Praha - Kateřina Neumannová začala skládat novou skládačku. Závodní, doplněnou ziskem zlaté olympijské medaile v Turíně, dokončila v neděli pátým místem ve skiatlonu Světového poháru v Sapporu. Nová má dát jasnou odpověď: bude nebo nebude třiatřicetiletá běžkyně na lyžích pokračovat příští rok v kariéře?

Rozhodování začala lyžařka v salonu krásy. Zajela do něj hned po dopoledním příletu z Asie. "Chci nový sestřih a melír. Tedy, spíš ho už potřebuju."

V křesle u kadeřníka mohla rozjímat: Absolvuje na jaře tradiční tréninkovou dřinu pro závody v bílé stopě nebo bude v příští sezoně klidně sledovat soubojů kolegyň z hlediště?

Nebo že by vstoupila do politiky? Její tvář se v uplynulých dnech objevila na plakátech KDU-ČSL.

"Ptali se mě, jestli mi tímto způsobem můžou pogratulovat k olympijskému vítězství. Proč ne? Souhlasila jsem," vysvětluje lyžařka. "Ale neznamená to, že bych je podporovala nebo byla součástí předvolební kampaně." - více ZDE.

Místo agitací zůstane u lyžování. Chuť ji nechybí. "I když mám v příštích dnech program, nabitý akcemi pro sponzory, zajdu si zaběhat."

Dva pády na jednom místě

Poslední lyžařský výstup přitom nebyl ideální. Pátým místem ve skiatlonu ve finále Světového poháru v Sapporu lyžařka ani zdaleka nepohrdá, ale... "Já si tam dvakrát ustlala! A na stejném místě!" směje se. "Ještě, že to nikdo v televizi neviděl. Trochu se za to stydím."

Negativní vztah k závodům s hromadným startem nikdy netajila, olympijský triumf v běhu na 30 km volnou technikou, v němž se běžkyně také vydaly na trať pospolu, trochu změnil její náhled na kontaktní běhy.

"Navíc v Sapporu jsem stejně neupadla kvůli kolizím. Byla to moje chyba," přiznává problémy v situaci, kdy se společně s Norkami Marit Björgenovou, Kristinou Steiraovou a Kanaďankou Beckie Scottovou odpoutaly od zbytku pole.

Poprvé upadla ve druhém okruhu klasické části závodu, kterou běžkyně absolvovaly v hlubokém sněhu. "Byl to docela nebezpečný sjezd," přibližuje místo činu.

"Když jsme ke sjezdu najížděly podruhé, měla jsem obavy. Stresovala jsem se až moc, takže jsem s sebou flákla podruhé. Asi preventivně," žertuje. "Neříkám, že bych ten závod vyhrála, ale pády mě mohly stát i půl minuty."

Sapporo? Žádná atmosféra

Náladu ze závodu ji nevylepšilo ani prostředí dějiště mistrovství světa v roce 2007, Sapporo. "Jsem rozpačitá. Není to lyžařské centrum, žádná atmosféra."

V Japonsku otestovala areál i jeho okolí. Ubytovací kapacity jsou od tratí vzdáleny 45 minut jízdy autem.

Možnost pronajmout si apartmán přímo u areálu, jak si zvykla na vrcholných akcích v posledních letech, není reálná. "Vůbec," posteskne si.

Při rekapitulaci asijského výjezdu příliš optimistická není. "Jediné pozitivum z celého Sappora byly vyhřívané prkýnka na toaletách," směje se Kateřina Neumannová. Navíc nedá dopustit ani na nový přehrávač iPod, zakoupený při mezipřistání na letišti v Hong Kongu.

Další odměnu si naplánovala na přelom března a dubna. "Zabalím běžky i sjezdovky a pojedeme do Val di Fiemme," odkrývá plány.

Pro nejbližší dny v nich má zahrnutu také návštěvu u Pavla Koláře. výsledky vyšetření u fyzioterapeuta ji mají také pomoct rozlousknout dilema: pokračovat v kariéře nebo skončit?

Ve skládačce ji chybí vyplnit ještě několik políček. "Už se to rodí, ale dokud to nebude definitivní, nebudu ani naznačovat."Nejčtenější

Grafton Recruitment Praha
Supervizor výroby

Grafton Recruitment Praha
Plzeňský kraj
nabízený plat: 40 000 - 40 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze